Статут – це ”мала Конституція” самоврядної громади Карпівської сільської ради, публічно обговорена в самій територіальній громаді, з урахуванням напрацьованого досвіду місцевого самоврядування, що визначає правовий статус територіальної громади та ставить головну мету Статуту: побудова суспільних відносин територіальної громади з метою забезпечення європейських стандартів якості життя на принципах рівних можливостей, ефективного, добросовісного та відповідального управління.
“ПРИЙНЯТО” «ЗАТВЕРДЖЕНО»
Рішенням загальних зборів рішенням чергової сесії
територіальної громади сьомого скликання
Карпівської сільської ради від __________ 201_ року
Широківського району
Дніпропетровської області
Протокол № ___ від ________ 201__ року Секретар сільської ради
ЗАРЕЄСТРОВАНО
Реєстраційний номер _______ від "_____" ____________ 20__ р.
Начальник Управління соціального захисту населення
Широківської районної державної адміністрації
_______________ Т.В. Журавська
СТАТУТ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
КАРПІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
ЗМІСТ
ПРЕАМБУЛА
РОЗДІЛ І.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Правова основа Статуту.
Стаття 2. Історія виникнення сіл громади.
Стаття 3. Загальна характеристика сіл громади.
Стаття 4. Офіційні символи.
Стаття 5. Святкові дні та пам'ятні дати.
Стаття 6. Звання і відзнаки.
Стаття 7. Територія громади.
Стаття 8. Адміністративно-територіальний устрій громади.
РОЗДІЛ II.
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В ГОРОМАДІ
Стаття 1. Система місцевого самоврядування
Стаття 2. Гарантії здійснення місцевого самоврядування в громаді, діяльність його органів і посадових осіб.
Стаття 3. Обов’язковість рішень, прийнятих територіальною громадою.
Стаття 4. Відповідальність органів і посадових осіб перед територіальною громадою.
РОЗДІЛ IIІ.
ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА СЕЛА ТА ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА ЇЇ ЧЛЕНІВ НА УЧАСТЬ У МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ
Стаття 1. Територіальна громада .
Стаття 2. Компетенція територіальної громади.
Стаття 3. Права членів територіальної громади.
Стаття 4. Обов’язки членів територіальної громади.
Стаття 5. Форми та гарантії реалізації права членів територіальної громади на участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Стаття 6. Місцевий референдум.
Стаття 7. Місцеві вибори.
Стаття 8. Загальні збори громадян.
Стаття 9. Місцеві ініціативи.
Стаття 10. Громадські слухання.
Стаття 11. Звернення до органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
Стаття 12. Участь в роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування.
Стаття 13. Масові заходи жителів громади.
Стаття 14. Право на чисте повітря.
Стаття 15. Соціально-політичні конфлікти і шляхи їх подолання
Стаття 16. Право членів територіальної громади на інформацію, оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування.
РОЗДІЛ IV.
ОРГАНИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ І ЇХ ВЗАЄМОДІЯ,
Стаття 1. Органи територіальної громади.
Стаття 2. Статус сільського голови.
Стаття 3. Повноваження сільського голови.
Стаття 4. Секретар сільської ради.
Стаття 5. Сільська рада.
Стаття 6. Депутат сільської ради.
Стаття 7. Компетенція сільської ради.
Стаття 8. Повноваження виконавчого комітету сільської ради.
Стаття 9. Базові документи та нормативно-правові акти місцевого самоврядування.
Стаття 10. Принципи ефективного демократичного управління.
Стаття 11. Правовий та соціальний захист членів територіальної громади.
Стаття 12. Взаємовідносини місцевого самоврядування з державними органами,підприємствами, організаціями, установами.
Стаття 13. Принципи взаємодії територіальної громади з іншими територіальними громадами.
РОЗДІЛ V.
ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
Стаття 1. Види органів самоорганізації населення.
Стаття 2. Порядок створення органів самоорганізації населення та здійснення ними повноважень.
РОЗДІЛ VІ.
МАТЕРІАЛЬНО-ФІНАНСОВА ОСНОВА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ .
Стаття 1. Право комунальної власності.
Стаття 2. Інвентаризаційна комісія.
Стаття 3. Об’єкти права комунальної власності.
Стаття 4. Комунальні підприємства.
Стаття 5. Відкритий реєстр власності Громади.
Стаття 6. Інвентаризація власності територіальної громади.
Стаття 7. Місцеве планування та контроль за економічним розвитком територіальної громади.
Стаття 8. Фінанси територіальної громади.
Стаття 9. Бюджет територіальної громади.
Стаття 10. Спеціальні та цільові фонди сільського бюджету.
Стаття 11. Місцеві податки та збори.
РОЗДІЛ VІІ.
МЕТА, ПРИНЦИПИ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Стаття 1. Мета розвитку територіальної громади.
Стаття 2. Принципи сталого розвитку територіальної громади.
Стаття 3. Пріоритетні напрями розвитку територіальної громади.
Стаття 4. Місцеве планування.
Стаття 5. Діяльність з вирішення екологічних проблем.
Стаття 6. Забезпечення громадського порядку та громадської безпеки.
Стаття 7. Пільги, гарантії і порядок їх встановлення і зняття.
Стаття 8. Підтримка благодійництва, меценатства та спонсорства.
РОЗДІЛ VІІІ.
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
На виконання свого обов’язку, з метою дотримання народовладдя, яке реалізується на основі ст. 5, абзац 1 Конституції України, ми приймаємо статут територіальної громади Карпівської сільської ради.
Увесь процес життя громади залежить від організації суспільних відносин. І дуже важливо, щоб вони формувались на базі основних загальнолюдських цінностей – моралі, совісті, добропорядних відносин, принципах сталого розвитку, ефективного управління територією. З цією метою розроблений Кодекс етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Карпівської територіальної громади.
Упродовж багаторічної історії сіл Карпівської сільської ради започатковані традиції територіальної громади з привнесенням культури, звичаїв, історичного надбання людей, що проживають в них.
Дуже важливо, на думку членів територіальної громади, зафіксувати їх в Статуті – Малій Конституції територіальної громади нормативними положеннями, з метою подальшого пошуку шляхів розвитку.
Статут – це ”мала Конституція” самоврядної громади Карпівської сільської ради, публічно обговорена в самій територіальній громаді, з урахуванням напрацьованого досвіду місцевого самоврядування, що визначає правовий статус територіальної громади та ставить головну мету Статуту: побудова суспільних відносин територіальної громади з метою забезпечення європейських стандартів якості життя на принципах рівних можливостей, ефективного, добросовісного та відповідального управління.
Статут юридично оформлює об'єднання жителів сіл в територіальну громаду з урахуванням історичних, культурних і соціально-економічних особливостей, установлює систему, структуру, повноваження органів місцевого самоврядування та інших адміністративних структур громади, територіальну, правову і матеріально-фінансову основи діяльності територіальної громади як первинного суб'єкта місцевого самоврядування.
Статут, виражаючи волю всієї сільської громади, всіх її складових частин, має найвищу юридичну силу серед Актів, що приймаються в системі місцевого самоврядування.
Карпівська сільська рада сьомого скликання, виражаючи волю і прагнення територіальної громади,спираючись на багатовікову історію, дбаючи про забезпечення всебічного розвитку територіальної громади, створення умов для задоволення потреб його мешканців у соціально-культурних та економічних питаннях, піклуючись про зміцнення засад сільського самоврядування як необхідної складової демократичного ладу Української Держави, фактору, що зумовлює реалізацію конституційного права громадян брати участь в управлінні справами держави і громади, а також форми наближення безпосередньо до громадян системи державного управління через наділення реальною та ефективною владою органів самоврядування територіальних громад,
усвідомлюючи, що сільське самоврядування є ефективною і реальною формою управління територіальною громадою, що забезпечує її нормальне життя та всебічний економічний, соціальний і культурний розвиток,
прагнучи створити умови для втілення гарантованого державою права територіальної громади самостійно, під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення, а також керувати безпосередньо своїми справами, виходячи з реальних потреб громадян ,
керуючись Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та іншими актами законодавства України затверджує Статут об’єднаної територіальної громади Карпівської сільської ради.
ПРЕАМБУЛА
Цей Статут розроблений на дотримання конституційного ладу на території сіл Карпівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області: Карпівка, Вишневе, Дем’янівка, Зелений Гай, Зелений Став, Казанківка, Малинівка, Мирне, Новомалинівка, Олександрія, Плугатар, Полтавка, Розівка, Тихий Став, Цвіткове, Червоне, Широка Дача, Широка долина, Яблунівка, Явдотівка та селища міського типу Миколаївка згідно з Конституцією України, Цивільним кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Європейською хартією місцевого самоврядування, ратифікованою Верховною Радою 15.07.1997 року № 452/97-ВР, інших законів України і визначає основи життєдіяльності територіальної громади та засади здійснення нею місцевого самоврядування з урахуванням історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей місцевого самоврядування для забезпечення його соціально-економічного, культурного розвитку, збереження та примноження досягнень і традицій.
РОЗДІЛ І.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Правова основа Статуту
1.1. Статут об’єднаної територіальної громади Карпівської сільської ради (далі – Статут) є основним нормативно-правовим актом територіальної громади, прийнятим відповідно до Конституції України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» «Про добровільне об’єднання територіальних громад», інших законів України та з урахуванням положень "Європейської хартії місцевого самоврядування”, ратифікованої Законом України від 15.07.97 №452/97-ВР.
1.2. Статут є основним нормативно-правовим актом територіальної громади , діє на її території і має вищу юридичну силу стосовно інших актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
1.3. Правові акти органів самоврядування та його посадових осіб, які суперечать цьому Статуту, не підлягають застосуванню і виконанню.
1.4. При вирішенні питань, не врегульованих даним Статутом, територіальна громада, органи місцевого самоврядування керуються Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, іншим чинним законодавством.
1.5. За час впровадження Статут розповсюджується і вивчається кожним членом територіальної громади. Всі посадові особи місцевого самоврядування повинні вивчити і знати Статут територіальної громади села .
1.6.З метою ознайомлення населення зі Статутом його повний текст видається у вигляді брошури, тиражем, що задовольняє громаду села. Сільська рада приймає рішення про постійне доведення Статуту до населення, яке передбачає:
- вивчення Статуту в школах сіл громади, на окремих уроках правознавства та історії України;
- роз’яснення положень Статуту через інформаційні стенди.
Впровадження таких заходів узгоджується із відділом освіти виконавчого комітету Карпівської сільської ради.
1.7 Предметом відання Статуту є основні аспекти здійснення місцевого самоврядування на території громади.
1.8. Пропозиції щодо змін та уточнень Статуту можуть розроблятись і вноситись на розгляд загальних зборів села об’єднаннями громадян, окремими жителями. 1.9. Об’єднана територіальна громада в особі Карпівської сільської ради є юридичною особою публічного права.
Стаття 2. Історія виникнення сіл громади
У книзі «Історія міст і сіл Української РСР. Дніпропетровська область» зазначено, що більшість сіл Карпівської сільської ради засновані у другій половині ХVІІІ століття на землях, що належали до Інгульської паланки Запорізької Січі. Проте є незаперечне свідчення, ще більшої древності - кургани на околиці села Зелений Гай досліджені 1999 року експедицією Дніпропетровського національного університету. В могилі № 26 п'ятеро похованих покладено простягнутими у ряд, головами на північ. Шосте жіноче - поховання здійснено зігнуте на спині у західній орієнтації, в ногах похованих «у ряд». В похованні в скупченні вохри на дні могили знаходилося шість антропоморфних статуеток серезліївського типу.
Стаття 3. Загальна характеристика територіальної громади
3.1. Карпівська сільська рада є самоврядною територіальною одиницею у складі Широківського району Дніпропетровської області. Площа Карпівської сільської ради становить 30602,1992 га , або 25,19 % загальної території району, 0,96 % Дніпропетровської області, 0,006 % України. Територія сіл ради становить 1 937, 5 га. Під землями сільськогосподарськими угіддями – 24 051,9 га, землі промисловості – 3 192,6 га, під лісосмугами – 956,6 га, інше (площа водойм, автодоріг, кладовищ) – 463, 6 га.
Карпівська сільська рада знаходиться у західній частині Широківського району Дніпропетровської області та межує на заході і півдні з Казанківським районом Миколаївської області , на сході з Широківською селищною радою Широківського району Дніпропетровської області, на півночі з Новолатівською сільською радою Широківського району Дніпропетровської області. Адміністративний центр громади – село Карпівка розташоване за 19, 7 км від районного центру селища міського типу Широке, 188 км від обласного центру Дніпро і має з ними маршрутне сполучення. Крім того, за – 1,5 – км на схід проходить залізнична колія Придніпровської залізниці (станція Інгулець - вантажна залізнична станція І класу Криворізької дирекції Придніпровської залізниці на лінії Кривий Ріг—Долинська, є однією із допоміжних ліній на Грекувату). Довжина автомобільних доріг на території громади – 45,752 км.
Географічні координати сіл громади:
- Село Карпівка , (рік заснування – 1879 рік), північна широта 47°39′57″ ˈ, східна довгота 33°07′14″ , середня висота над рівнем моря – 95 метрів, знаходиться на відстані 2 км від сіл Олександрія, Вишневе та міста Інгулець (нині район міста Кривий Ріг). Кількість населення станом на 01 січня 2019 року – 906 чоловік.
- Село Вишневе , північна широта 47°38′32″ , східна довгота 33°07′08″ , середня висота над рівнем моря – 92 метри, знаходиться на відстані 2 км від сіл Зелений Гай і Карпівка. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 245 чоловік.
- Село Дем'янівка , північна широта 47°42′35″ ˈ, східна довгота 33°09′10″ , середня висота над рівнем моря – 89 метрів, знаходиться на відстані 1 км від села Широка Дача та за 2,5 км від міста Інгулець (нині район міста Кривий Ріг). По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Поруч проходить залізниця, станція Інгулець за 3,5 км. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 75 чоловік.
- Село Зелений Гай, північна широта 47°37′06″ ˈ, східна довгота 33°08′01″ , середня висота над рівнем моря – 92 метрів, знаходиться на відстані 1,5 км від села Зелений Став та за 2 км від села Вишневе. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 274 чоловік.
- Село Зелений Став , північна широта 47°43′14″ ˈ, східна довгота 33°03′43″ , середня висота над рівнем моря – 91 метрів, знаходиться за 3 км від лівого берега річки Вербова, на відстані 1,5 км від села Новомалинівка і за 2 км від сіл Малинівка і Казанківка. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 113 чоловік.
- Село Казанківка, північна широта 47°41′50″ , східна довгота 33°04′33″ , середня висота над рівнем моря – 98 метрів, знаходиться на відстані 1,5 км від села Новомалинівка та за 2 км від села Зелений Став. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 13 чоловік.
- Село Малинівка , північна широта 47°44′38″ , східна довгота 33°04′43″ , середня висота над рівнем моря – 86 метрів, знаходиться на відстані 2,5 км від сіл Зелений Став та Широка Долина. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 17 чоловік.
- Село Мирне , (за радянських часів і до 2016 року село носило назву Котовське), північна широта 47°42′13″ , східна довгота 33°00′15″ , середня висота над рівнем моря – 91 метр, знаходиться за 1 км від правого берега річки Вербова, на протилежному березі розташоване село Явдотівка. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Річка в цьому місці пересихає, на ній зроблена зроблено кілька загат. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 145 чоловік.
- Село Новомалинівка, північна широта 47°42′51″ , східна довгота 33°05′48″ , середня висота над рівнем моря – 96 метр, знаходиться за 1,5 км від сіл Казанківка, Цвіткове і Зелений Став. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Поруч проходить залізниця, станція Інгулець за 5 км. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 388 чоловік.
- Село Олександрія , північна широта 47°39′55″ , східна довгота 33°04′34″ , середня висота над рівнем моря – 95 метр, знаходиться на відстані 2 км від сіл Карпівка та Плугатар. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 388 чоловік. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 356 чоловік.
- Село Плугатар (за радянських часів і до 2016 року село носило назву Червоний Плугатар), північна широта 47°39′09″ , східна довгота 33°02′52″ , середня висота над рівнем моря – 89 метрів, розташоване за 2 км від лівого берега річки Вербова, на відстані 2 км від села Олександрія. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 49 чоловік.
- Село Полтавка, північна широта 47°45′52″ , східна довгота 33°09′51″ , середня висота над рівнем моря – 93 метри, знаходиться на відстані 1,5 км від села Яблунівка. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Поруч проходить залізниця, станція Полтавка-Криворізька за 1 км. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 157 чоловік.
- Село Розівка , північна широта 47°37′51″, східна довгота 33°00′42″, середня висота над рівнем моря – 26 метрів, знаходиться на лівому березі річки Вербова, вище за течією на відстані 6 км розташоване село Явдотівка. На відстані 3,5 км розташоване село Плугатар. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 144 чоловік.
- Село Тихий Став , північна широта 47°37′07″ , східна довгота 33°04′19″ , середня висота над рівнем моря – 90 метрів, знаходиться на відстані 1,5 км від села Новоблакитне (Казанківський район Миколаївської області) та за 3,5 км від села Олександрія. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 567 чоловік.
- Село Цвіткове , північна широта 47°41′41″ , східна довгота 33°07′15″ , середня висота над рівнем моря – 99 метрів, знаходиться на відстані 1,5 км від села Новомалинівка і за 2,5 км від сіл Карпівка і Широка Дача. Поруч проходить залізниця, станція Інгулець за 2 км. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 196 чоловік.
- Село Червоне (давня назва – Завгородні), північна широта 47°43′51″ , східна довгота 33°08′27″ , середня висота над рівнем моря – 100 метрів, знаходиться на відстані 0,5 км від села Яблунівка та за 1,5 км від села Широка Долина. Поруч проходить залізниця, станція Інгулець за 6 км. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 189 чоловік. Село Червоне засноване у 1924 році переселенцями з с. Широкого. Першими поселенцями була родина за прізвищем Завгородній, звідси і пішла друга назва села - Завгородні.
- Село Широка Дача , північна широта 47°41′46″ , східна довгота 33°09′55″ , середня висота над рівнем моря – 83 метри, примикає до міста Інгулець (з 2002 року — район міста Кривий Ріг). По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 799 чоловік.
- Село Широка Долина , північна широта 47°44′57″ , східна довгота 33°07′10″ , середня висота над рівнем моря – 99 метрів, знаходиться на відстані 1,5 км від сіл Шведове, Червоне та Яблунівка. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 81 чоловік.
- Село Яблунівка , північна широта 47°44′49″ , східна довгота 33°08′35″ , середня висота над рівнем моря – 99 метрів, знаходиться на відстані 0,5 км від села Червоне та за 1,5 км від сіл Полтавка і Широка Долина. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 95 чоловік.
- Село Явдотівка , північна широта 47°41′23″ , східна довгота 33°02′00″ , середня висота над рівнем моря – 70 метрів, знаходиться на лівому березі річки Вербова, нижче за течією на відстані 6 км розташоване село Розівка, на протилежному березі - село Мирне. Річка в цьому місці пересихає, на ній зроблена зроблено кілька загат. Кількість населення станом на 01 січня 2019 р. – 318 чоловік.
- Селище міського типу Миколаївка , північна широта 47°38′24″ , східна довгота 33°13′15″ , середня висота над рівнем моря – 28 метрів, знаходиться на правому березі річки Інгулець, на протилежному березі розташоване село Радевичеве. Виникло у другій половині XVIII століття на землях, які входили до Інгульської паланки Запорізької Січі. На місці теперішнього селища, як свідчать історичні джерела, був зимівник одного із заможних козацьких старшин Сіромахи. Після ліквідації Запорізької Січі Сіромаха «за вірність і відданість» одержав 10 тис. десятин землі. Щоб заселити ці землі, він давав дозвіл на поселення селянам-втікачам, за що вони повинні були працювати спочатку на нього один день на тиждень. В 1901 році перейменоване в село Козельське. В 1802 році село входило до складу Херсонського повіту Херсонської губернії. 89 селян і 9 тис. десятин землі у Миколаївці були власністю вдови майора Ковельського — дочки Сіромахи. В 1859 році в селі налічувалось 60 дворів, мешкало 348 чоловік. Станом на 1886 рік у селі, центрі Миколаївської першої волості Херсонського повіту Херсонської губернії, мешкало 474 особи, налічувалось 92 дворових господарства, православна церква та лавка. Також там знаходилась залізнична станція Ніколо-Козельськ, Інгулецької гілки Катерининської залізниці, яка пізніше була зруйнована через те, що недалеко знаходився кар'єр та шахтні пустоти. В 1957 році перейменоване в смт. Миколаївка. У 2011—2012 рр. Миколаївка була повністю знесена у зв'язку з розширенням відвалу Інгулецького ГЗК. Станом на 2012 рік залишилося тільки кладовище, яке також буде засипане. Проте в 2019 році в селищі рахується 3 мешканці.
Населення сіл громади – це сукупність громадян України, громадян інших держав, осіб без громадянства, які живуть на території громади, незалежно від віку, місця народження, національності, характеру діяльності та терміну проживання.
На час прийняття Статуту налічується 2 250 дворів , чисельність населення станом на 01 січня 2019 року – 5107 чоловік, з них чоловіків – 2521, жінок 2586. Працездатне населення становить 2500 чол., зареєстрованих безробітних 67 чол. Пенсіонерів проживає – понад 1627 чол. Дітей дошкільного віку 283 чоловік, шкільного 715 чоловік.
На території сільської ради діють підприємства, організації та установи:
Бюджетоутворюючі підприємства, розташовані на території ОТГ:
ПП АПК «Сібаріт» Вирощування зернових культур
ТОВ «Житниця»
ТОВ «Колос-МК
ФГ «Поляна»
ПСП «Кобзар»
СГТОВ «Зоряне
ТОВ «Агрофірма Україна»
ПРАТ «ІНЗК» Видобування надр
ПрАТ «Металургтрансремонт» Ремонт і тех. обслуговування інших транспортних засобів
ПрАТ «НАДЄЖДА» Харчова промисловість
ТОВ «ГЕА СОЛАР ГРУП» Виробництво та передача електричної енергії
Всього підприємств, що здійснюють діяльність на території ради – 54, з них сільгоспвиробників – 42.
Заклади торгівлі:
продмаг «Оазис», власник ФОП Трюхан Микола Анатолійович, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 95-А село Карпівка;
промтовари «Оазис» власник ФОП Трюхан Микола Анатолійович, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 95 село Карпівка;
магазин промислово - продуктовий власник ФОП Бабошко Майя Михайлівна, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 50 село Цвіткове;
магазин господарчих товарів «Оберіг», власник Горобець Анатолій Григорович, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 6 село Тихий Став;
магазин господарчих товарів «Оленка», власник Кириченко Тетяна Петрівна, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 74-А село Карпівка;
магазин Миколаївського ССТ «Візит», власник Кулібаба Ася Іванівна місцезнаходження вулиця Зоряна, будинок № 12 село Розівка;
магазин промислово - продуктовий «У Оксани», власник Трюхан Оксана Андріївна, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 79 село Тихий Став;
магазин промислово – продуктовий, власник ФОП Трюхан Оксана Андріївна, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 59 село Зелений Гай;
магазин промислово - продуктовий «Зірка», власник Пономарьова Вікторія Володимирівна, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 27-А село Новомалинівка;
магазин промислово - продуктовий «Уютний», власник Іванова Світлана Володимирівна , місцезнаходження вулиця Шкільна, будинок № 125-А село Явтотівка;
магазин промислово - продуктовий «Веселка», власник Угринович Вікторія Сергіївна, місцезнаходження вулиця Мацюці, будинок № 2-А село Червоне;
продмаг «Лимон», власник Рудський Роман Анатолійович, місцезнаходження вулиця Єсеніна, будинок № 46 село Олександрія;
магазин промтоварів «Лимон», власник Рудський Роман Анатолійович, місцезнаходження вулиця Єсеніна, будинок № 46 село Олександрія;
магазин змішаний «Ізумруд», власник ПП Зоріна Жанна Тарасівна, місцезнаходження вулиця Єсеніна, будинок № 33 село Олександрія;
продуктовий склад - магазин, власник Бурковський Григорій Іванович, місцезнаходження вулиця Центральна, село Карпівка.
Павільйони
промислово – продуктовий павільйон, власник Алєксаніч Ася Олегівна , місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 34 село Вишневе.
Аптеки
аптека № 1, власник Кошева Олександра Володимирівна, місцезнаходження вулиця Степова, будинок № 84 село Карпівка;
аптечний прилавок, власник Василенко Лідія Арутюнівна, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 4-А село Тихий Став.
Шкільні їдальні
шкільна їдальня, власник Трюхан Микола Анатолійович, місцезнаходження вулиця Молодіжна, будинок № 52 село Карпівка;
шкільна їдальня, власник Трюхан Микола Анатолійович, місцезнаходження вулиця Мацюці, село Червоне.
Сфера послуг
майстерня по металовиробам, власник Мунтянов Олександр Євгенович, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 89 село Тихий Став;
перевезення вантажу, власник Коноваленко Олександр Володимирович, місцезнаходження вулиця Молодіжна, будинок № 124 село Карпівка;
перевезення вантажу, власник Переверзєв Анатолій Віталійович, місцезнаходження вулиця Широківська, будинок № 8 село Карпівка;
салон – перукарня « Імідж», власник Олейникова Ілона Володимирівна, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 97-А село Карпівка;
нова пошта відділення № 1, власник Рой Віталій Валерійович, місцезнаходження вулиця Центральна, будинок № 95-З село Карпівка.
Карпівська дільнична лікарня Широківської державної лікарні ветеринарної медицини, адреса – вулиця Центральна, 80 села Карпівки
Автозаправочна станція ФОП Коровського І.А., адреса – вулиця Вишева, 81 села Широка Дача
Поштове відділення села Карпівки поштамту ЦПЗ № 2 УДППЗ «Укрпошта"
Заклади освіти:
– Опорний комунальний заклад «Карпівська школа загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів» вулиця Молодіжна, 52 село Карпівка. Проектна потужність – 340, фактична мережа – 205;
– Тихоставська філія опорного комунального закладу «Карпівська школа загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів» вулиця Центральна, село Тихий Став . Проектна потужність – 350, фактична мережа – 64;
– Червонівська філія опорного комунального закладу «Карпівська школа загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів» вулиця Мацюці, село Червоне. Проектна потужність – 150, фактична мережа – 67;
– Олександрійська філія опорного комунального закладу «Карпівська школа загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів» вулиця Мацюці, село Червоне. Проектна потужність – 240, фактична мережа – 0 (філія не працює).
– Комунальний заклад «Карпівський заклад дошкільної освіти « Казка», вулиця Молодіжна, 48 село Карпівка. Проектна потужність – 40, фактична мережа – 42;
– Комунальний заклад «Тихоставський заклад дошкільної освіти «Казка», вулиця Цетральна, 4 село Тихий Став. Проектна потужність – 20, фактична мережа – 18.
В населених пунктах громади функціонують 9 дитячих майданчики: село Карпівка – 2, село Зелений Гай – 1, село Широка Дача – 1, село Новомалинівка – 1, село Тихий Став – 1, село Явдотівка – 2, село Вишневе – 1.
Медичні установи (Комунального некомерційного підприємства «Широківський центр первинної медико – санітарної допомоги):
- Карпівська амбулаторія загальної практики - сімейної медицини;
- Червонівський фельдшерсько-акушерський пункт;
- Новомалинівський фельдшерсько-акушерський пункт;
- Зеленогайський фельдшерсько-акушерський пункт;
- Олександрійський фельдшерсько-акушерський пункт;
- Явдотівський фельдшерсько-акушерський пункт;
- Розівський фельдшерсько-акушерський пункт;
- Тихоставський фельдшерсько-акушерський пункт;
- Широкодачнівський фельдшерсько-акушерський пункт.
Заклади культури та спорту:
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради
«Карпівський сільський будинок культури» на 300 місць;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради
«Новомалинівський сільський будинок культури» на 250 місць;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради
«Зеленогайський сільський клуб» на 400 місць;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради
«Олександрійський сільський клуб» на 150 місць;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради
«Тихоставський сільський клуб» на 450 місць;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради
«Український сільський клуб» на 200 місць;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради
«Явдотівський сільський клуб» на 60 місць.
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради «Карпівська сільська бібліотека» з книжковим фондом 7197 примірників та кількістю читачів станом на 01 січня 2019 року 500 чол.;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради «Новомалинівська сільська бібліотека» з книжковим фондом 4579 примірників та кількістю читачів станом на 01 січня 2019 року 500 чол.;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради «Олександрійська сільська бібліотека» з книжковим фондом 4229 примірників та кількістю читачів станом на 01 січня 2019 року 500 чол.;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради «Тихоставська сільська бібліотека» з книжковим фондом 3531 примірників та кількістю читачів станом на 01 січня 2019 року 500 чол.;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради «Широкодачнівська сільська бібліотека» з книжковим фондом 4066 примірників та кількістю читачів станом на 01 січня 2019 року 520 чол.;
- Комунальний заклад культури Карпівської сільської ради «Явдотівська сільська бібліотека» з книжковим фондом 3598 примірників та кількістю читачів станом на 01 січня 2019 року.
- Спортивний майданчик площею 20х25 метрів, всього 500 метрів кв. по вулиці Вишневій села Широка Дача;
- Спортивний майданчик площею 20х25 метрів, всього 500 метрів кв. по вулиці Перемоги села Широка Дача;
- Спортивний майданчик площею 13,5х18 метрів, всього 378 метрів кв. по вулиці Молодіжній села Карпівка.
Релігійні організації:
- релігійна громада Святих апостолів Петра і Павла парафія Криворізької єпархії УПЦ, орієнтовна кількість парафіян – 30 осіб, адреса ритуальної будівлі – церкви вулиця Центральна, 76 село Карпівка;
- релігійна громада Всіх святих землі Української парафії Дніпропетровської єпархії УПЦ Київського патріархату, орієнтовна кількість парафіян – 250 осіб, адреса ритуальної будівлі – храму вулиця Вишнева, 1-А село Широка Дача;
- філія релігійної організації «Релігійне управління «Східно-Дніпровська конференція Церкви Адвентистів сьомого дня в Україні», адреса ритуальної будівлі – молитовного будинку вулиця Спортивна, село Широка Дача;
- релігійна громада Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова парафії Криворізької єпархії УПЦ, адреса ритуальної будівлі – церкви вулиця Центральна, 40 село Новомалинівка;
- релігійна громада Святої преподобної мучениці Євдокії парафія Криворізької єпархії УПЦ, адреса ритуальної будівлі – церкви вулиця Степова, 31- А село Явдотівка.
Кількість кладовищ на території громади – 25, а також 9 пам’ятних місць поховань загиблих у Велику Вітчизняну війну.
Транспортне сполучення: - автодороги з асфальтовим покриттям ; - пасажирські перевезення (приватні): село Широка Дача – село Явдотівка;
село Широка Дача – село Тихий Став;
село Широка Дача – село Зелений Гай.
3.2. Територія сіл є основою життя і діяльності територіальної громади і перебуває в управлінні органів місцевого самоврядування при дотриманні прав власників землі та інших належних землекористувачів.
3.3. Віднесення земель села до будь-яких категорій здійснюється або сільською радою за погодженням з громадою відповідно до Генерального плану забудови і плану земельно-господарського устрою сіл громади.
3.4. Порядок і правила використання земель села встановлюються територіальною громадою відповідно до Конституції України та цього Статуту, згідно земельного, природоохоронного та інших чинних законодавств.
3.5. Територіальна громада створює умови, що забезпечують реалізацію прав і свобод людини будь-якому громадянину чи особі без громадянства будь-якої національності, віку, статі та віросповідання згідно з принципами і нормами міжнародного права, відповідно до Конституції України та чинного законодавства.
Стаття 4. Офіційні символи громади
4.1. Територіальна громада має власну символіку, що відображує його історичні, культурні, соціально-економічні та інші особливості і традиції, – герб, прапор, гімн. Зміст, опис і порядок офіційного використання символіки територіальної громади визначено окремим Положенням, яке затверджується сільською радою.
4.2.Територіальна громада в особі сільської ради та її виконавчі органи мають свої бланки, круглу печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
4.3. На будинку, де розташовані сільська рада та її виконавчий комітет, встановлюється Державний Прапор України, поряд піднімається прапор громади. Біля входу до будівлі сільської ради розміщується зображення герба громади.
4.4. Органи місцевого самоврядування, органи державної влади, об’єднання громадян, підприємства, установи та організації, посадові особи, а також фізичні особи зобов’язані з повагою ставитись до сільської символіки.
4.5. На державних і загальних заходах поряд з Державним Прапором України піднімається прапор громади і виконуються Гімни України та громади.
4.6. Порядок заснування, використання та внесення змін у символіку визначається Положенням про зміст, опис і порядок використання символіки територіальної громади, що затверджується сільською радою.
Стаття 5. Святкові дні та пам'ятні дати
5.1. Щорічно під час затвердження бюджету громади, проявляючи повагу до історичних традицій, турбуючись про їх збереження і збагачення, про самобутній розвиток територіальної громади, територіальна громада встановлює перелік сільських свят та знаменних подій.
5.2.Святкування Дня села, видатних подій, державних та релігійних свят є основою злагоди, взаєморозуміння та підтримки членів територіальної громади села, збереження її історії та національних традицій.
5.3. Пам'ятними датами села є:
- День Перемоги – 9 Травня;
- День захисника Вітчизни – 14 жовтня;
- День села Карпівка, храмове свято – ___________;
- День села Вишневе, храмове свято – ___________;
______________________________________________
- День незалежності – 24 серпня.
5.4. Органи місцевого самоврядування, органи державної влади, об’єднання громадян, підприємства, установи та організації, посадові особи, а також фізичні особи зобов’язані з повагою ставитися до сільських святкових та пам’ятних дат, визначених Статутом.
Стаття 6. Звання і відзнаки
6.1. Жителі села, інші громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які мають видатні заслуги перед територіальною громадою та зробили вагомий внесок у соціально-економічний, науковий, спортивний, культурний його розвиток, за рішенням громади нагороджуються відзнаками сільської громади "Почесний громадянин громади Карпівської сільської ради” або "За особистий внесок у розвиток громади Карпівської сільської ради ", які присвоюються безстроково.
6.2. Окремі громадяни, підприємства, установи та організації, що досягли вагомих результатів у творчій, науковій, господарській та благочинних видах діяльності, можуть бути відзначені Почесною грамотою громади, Подякою сільського голови та цінним подарунком – сувеніром із зображенням Герба громади.
6.3.Підстави та порядок присвоєння вищевказаних відзнак сільської громади визначаються відповідними Положеннями, затвердженими спільним рішенням сільської ради і комітету громадських представників.
6.4. З ініціативи членів територіальної громади або органів місцевого самоврядування можуть бути засновані й інші знаки пошани.
Стаття 7. Територія громади
7.1. Територія сіл громади – складова території Широківського району Дніпропетровської області.
7.2. Територію громади складають усі земельні та водні ділянки в межах, які затверджені Верховною Радою України. Управління цією територією здійснюється відповідно до Конституції України та законів України.
7.3. Територія сіл громади є просторовою основою життєдіяльності територіальної громади і перебуває у віданні громади безпосередньо як комунальна власність сільської громади, окрім земельних ділянок, які належать державі та іншим суб'єктам права власності.
Стаття 8. Адміністративно-територіальний устрій
8.1. До складу території громади можуть входити утворення з особливим статусом: історико-культурні, лісопаркові зони, території, що використовуються для забезпечення сільського господарства та інші. Їхній статус і порядок утворення встановлюється територіальною громадою у відповідності до норм діючого законодавства України.
РОЗДІЛ II
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ
Стаття 1. Система місцевого самоврядування
1.1. Первинним суб’єктом місцевого самоврядування й основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада (ст.6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні » (далі Закон).
1.2. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою села безпосередньо, окрім повноважень, які делегує своїм представницьким органам місцевого самоврядування (сільській раді) та виконавчим органам (виконавчому комітету сільської ради і комітету громадських представників) (ст. 140, 143 Конституції України).
1.3. Система місцевого самоврядування включає:
- територіальну громаду – первинний суб'єкт місцевого самоврядування;
- сільську раду – представницький орган місцевого самоврядування;
- сільського голову – вищу посадову особу місцевого самоврядування;
- виконавчий комітет сільської ради;
- органи самоорганізації населення.
1.4. Місцеве самоврядування здійснюється на таких принципах: народовладдя, законності, гласності, колегіальності, виборності, підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед територіальною громадою її органів та посадових осіб; судового захисту прав місцевого самоврядування.
Стаття 2. Гарантії здійснення місцевого самоврядування, діяльність його органів і посадових осіб
2.1. Органи і посадові особи місцевого самоврядування села діють відповідно до повноважень, наданих їм Конституцією України, законами України і цим Статутом.
2.2. Органи і посадові особи державної влади на території села не мають права втручатися в законну діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків, передбачених законодавством.
2.3. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування села з органами державної влади, діяльність яких поширюється на територію громади базується на засадах поєднання інтересів територіальної громади та держави, співробітництва й взаємодопомоги, забезпечення здійснення завдань її соціально-економічного та культурного розвитку.
2.4. Обмеження права територіальної громади на місцеве самоврядування можливе лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану згідно із законами України ( ст.21 Закону).
Стаття 3. Обов’язковість рішень, прийнятих територіальною громадою села.
На території громади всі рішення територіальної громади, прийняті у відповідності зі Статутом та норм діючого законодавства України, є обов’язкові для розгляду і виконання органами і посадовими особами місцевого самоврядування.
Стаття 4. Відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальною громадою.
4.1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед територіальною громадою. Вони періодично, але не менш як два рази на рік, інформують громаду про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету, з інших питань місцевого значення, звітують перед територіальною громадою про свою діяльність.
4.2. Територіальна громада у встановленому законодавством порядку в будь-який час може достроково припинити повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування, якщо вони порушують Конституцію або закони України, обмежують права й свободи громадян, не забезпечують здійснення наданих їм законом повноважень.
4.3. Порядок і випадки дострокового припинення повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначаються чинним законодавством.
4.4. Державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм повноважень.
4.5. Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції, Статуту або законів України.
4.6. Органи та посадові особи місцевого самоврядування з питань здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади є підконтрольними перед громадою.
4.7. Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають у результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються у встановленому законодавством порядку.
РОЗДІЛ III
ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТА ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА ЇЇ ЧЛЕНІВ НА УЧАСТЬ У МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ
Стаття 1. Територіальна громада
1.1.Територіальну громаду складають жителі, які постійно проживають на її території. Членом територіальної громади також може бути громадянин України, який має на території громади нерухоме майно. Територіальна громада має права й обов’язки в межах наданих їй повноважень та виділених ресурсів вирішувати під свою повну відповідальність усі справи місцевого значення.
1.2. Пріоритетними напрямками діяльності територіальної громади є:
- економічний розвиток громади, збереження рівноваги між економічним розвитком і екологічним середовищем;
- гарантування безпеки та недоторканності життя і здоров’я людини,її честі та гідності; створення безпечних умов для проживання, забезпечення ефективного захисту від злочинності, правопорушень, будь-яких форм насильства;
- здійснення обґрунтованої політики розвитку соціальної сфери села, що користується громадською підтримкою;
- збереження, відновлення, раціональне та справедливе використання природних ресурсів;
- забезпечення соціального захисту населення;
- створення належних комунально-побутових умов проживання населення;
- облаштування місць відпочинку та організація дозвілля;
- сприяння розвитку духовних традицій громади;
- дотримання законності і правопорядку в усіх сферах сільського життя всіма членами територіальної громади;
- здійснення охорони навколишнього середовища та покращення екологічної ситуації .
1.3. Територіальна громада створює умови для повноцінного духовного розвитку її членів, шанує та утверджує релігійні традиції конфесій, що легально діють на її території, будує суспільні відносини відповідно до загальноприйнятих принципів моралі та етики.
Стаття 2. Компетенція територіальної громади
2.1.Правовий статус територіальної громади визначений Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування ”, Цивільним кодексом України, іншими нормативними актами.
2.2. При здійсненні місцевого самоврядування до компетенції територіальної громади належить:
- формування сільської ради, обрання сільського голови;
- заслуховування звітів депутатів і сільського голови;
- здійснення контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування у встановлених законодавством України та цим Статутом формах;
- найменування і перейменування територіальної громади;
- об'єднання з іншими територіальними громадами і вихід із таких об'єднань, ліквідація територіальної громади як самостійного суб'єкта місцевого самоврядування.
2.3. Через відповідні органи місцевого самоврядування територіальна громада здійснює:
- планування та затвердження правил використання земель на території громади;
- заходи по дотриманню громадської безпеки та правопорядку;
- визначення об’єктів комунальної власності, що не можуть бути відчужені в будь-якій формі;
- встановлення місцевих податків та зборів;
- визначення, затвердження і зміну норм етики і добропорядної поведінки на території сільської громади;
- об’єднання з іншими територіальними громадами і вихід із таких об’єднань.
Стаття 3. Права членів територіальної громади
3.1. Кожному члену територіальної громади села, що має право голосу на виборах, забезпечується право на участь у здійсненні місцевого самоврядування. 3.2. Члени територіальної громади при здійсненні місцевого самоврядування мають право:
- безпосередньо брати участь у здійсненні місцевого самоврядування в різноманітних формах демократії (місцеві вибори, загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціативи, колективні та індивідуальні звернення, інше);
- обирати і бути обраними в органи і на посади в системі місцевого самоврядування, які визначаються законами як виборні, на рівних підставах;
- брати участь у здійсненні контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування у встановлених законом і цим Статутом формах;
- одержувати повну і достовірну інформацію з питань роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування з різних аспектів сільського життя;
- вносити до сільської ради проекти нормативно-правових актів з питань, віднесених до її компетенції, або пропозиції про перегляд чинних правових актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування, що суперечать Конституції та законам України;
- направляти індивідуальні та колективні звернення (скарги, заяви, пропозиції) органам і посадовим особам місцевого самоврядування та отримувати на них відповіді у встановлені законом терміни;
- на персональний і колективний прийом сільським головою та іншими посадовими особами органів місцевого самоврядування;
- бути присутніми на відкритих засіданнях сільської ради та її виконавчого комітету.
3.3. Кожному члену територіальної громади забезпечується право на використання усіх конституційних прав та свобод громадян.
3.4. З метою проведення обговорення жителями села і врахування громадської думки органи місцевого самоврядування обнародують проекти програм соціально-економічного розвитку громади, приватизації об'єктів комунальної власності, сільського бюджету, нормативно-правових актів, що стосуються інтересів усіх або більшості жителів територіальної громади.
3.5. Реалізація членами територіальної громади права на участь у місцевому самоврядуванні не повинна порушувати права та свободи інших осіб, права органів місцевого самоврядування і територіальної громади в цілому.
Стаття 4. Обов’язки членів територіальної громади
4.1.Члени територіальної громади зобов’язані:
- дотримуватися положень Конституції України, чинного законодавства та цього Статуту, Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління територіальної громади;
- сприяти розвитку відносин громадян у дусі злагоди, порозуміння, поваги до їх прав, свобод і традицій;
- здійснюючи свої права та реалізовуючи власні інтереси, не завдавати шкоди навколишньому середовищу, не порушувати права та інтереси фізичних та юридичних осіб, органів місцевого самоврядування, що охороняються законом.
Стаття 5. Форми та гарантії реалізації права членів територіальної громади на участь у здійсненні місцевого самоврядування
5.1. Територіальна громада здійснює самоврядування через свій представницький орган – Карпівську сільську раду та виконавчий орган – виконавчий комітет Карпівської сільської ради.
Стаття 5.2. Формами участі членів територіальної громади в місцевому самоврядуванні є:
- місцеві вибори;
- місцевий референдум (після прийняття відповідного Закону України з даного питання);
- загальні збори громадян за місцем проживання;
- місцеві ініціативи;
- громадські слухання;
- звернення до органів і посадових осіб місцевого самоврядування села;
- участь у роботі органів місцевого самоврядування і робота на виборних посадах місцевого самоврядування;
- участь у діяльності громадських організацій, професійних і творчих спілок;
- інші форми участі громадян у місцевому самоврядуванні села.
5.3. Перелік форм участі жителів села у здійсненні місцевого самоврядування, визначений цим Статутом, не є вичерпним.
5.4. Органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють становленню нових форм участі жителів у здійсненні місцевого самоврядування.
5.5. Будь-які обмеження права членів територіальної громади на участь у місцевому самоврядуванні села залежно від їх раси, кольору шкіри,політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання в селі, за мовними або іншими ознаками забороняються.
Стаття 6. Місцевий референдум
6.1. За умови відсутності законодавчого урегулювання питання про місцевий референдум на даному етапі розвитку територіальної громади залишається не вирішеним.
Стаття 7. Місцеві вибори
7.1. Порядок призначення і проведення місцевих виборів встановлюється Законом України ,,Про місцеві вибори ”.
7.2. Участь у місцевих виборах є особистою справою кожного члена територіальної громади. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у місцевих виборах.
Стаття 8. Загальні збори громадян
8.1.Загальні збори громадян – це збори членів територіальної громади, які проводяться в межах села та є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення (ч. І ст.8 Закону).
8.2.До компетенції загальних зборів громадян належить:
- вирішення будь-яких питань, віднесених до відання місцевого самоврядування, в межах Конституції України та законів України, внесення пропозицій відповідним органам і організаціям;
- обговорення проектів рішень сільської ради та її органів з питань сільського життя;
- внесення пропозицій з питань порядку денного сесій сільської ради та її органів;
- заслуховування інформації сільського голови, посадових осіб місцевого самоврядування села, звітів керівників підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, та приватних підприємців, порушення в разі необхідності перед компетентними органами питання про притягнення посадових осіб до відповідальності;
- інформування населення про прийняті радами та їх виконавчими органами рішення, хід їх виконання, про закони України, укази Президента України, інші акти органів законодавчої та виконавчої влади з питань, що зачіпають інтереси територіальної громади;
- утворення органів самоорганізації населення;
- прийняття статуту територіальної громади та внесення змін до нього
( Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні Постанова ВР України від 17 грудня 1993 року N 3748-XII)
- внесення відповідних пропозицій про надання допомоги інвалідам, ветеранам війни і праці, учасникам АТО і їх сім’ям, одиноким громадянам похилого віку, багатодітним сім’ям та іншим категоріям громадян на розгляд сільської ради та її органів;
- внесення пропозицій щодо встановлення сільською радою місцевих податків і зборів, оголошення місцевих добровільних позик;
- розгляд питань про найменування, перейменування вулиць, провулків, скверів, парків, внесення пропозицій з цих питань;
- обговорення питань, пов’язаних із залученням населення до ліквідації наслідків аварій і стихійного лиха, сприяння органам місцевого самоврядування, державним органам у проведенні робіт щодо ліквідації наслідків аварій; заслуховування інформації виконавчих органів сільської ради про екологічно небезпечні аварії та ситуації і стан навколишнього природного середовища, а також про заходи, що вживаються з метою його поліпшення;
- прийняття рішення про участь жителів в роботах по благоустрою, сприянню охорони громадського порядку,збереженню житлового фонду, внесення пропозицій про надання допомоги соціально незахищеним членам громади;
- прийняття рішення про запровадження місцевих зборів на засадах добровільного самооподаткування;
- прийняття рішення про добровільні внески та пожертви відповідних жителів на громадські потреби;- - обговорення інших питань, що зачіпають інтереси територіальної громади.
8.3. Порядок проведення загальних зборів громадян визначається цим Статутом.
У роботі загальних зборів громадян беруть участь члени територіальної громади, які досягли 18-річного віку і не визнані судом недієздатними. У роботі загальних зборів з правом дорадчого голосу можуть брати участь сільський голова, народні депутати України, депутати обласної і районної рад, посадові особи органів місцевого самоврядування, представники органів державної влади, об’єднань громадян, установ, організацій та підприємств, які заінтересовані у вирішенні питань, що розглядаються на зборах.
8.4. Загальні збори громадян скликаються в міру необхідності, але не менше, ніж один раз на рік, і є правомочними за умови присутності на них більше половини членів територіальної громади, що беруть участь у зборах безпосередньо або через громадських представників, чиї повноваження підтверджені протоколом.
8.5. Збори скликаються сільським головою, органами самоорганізації населення, а також на письмову вимогу не менше _____ жителів громади. У разі, коли збори скликаються органами самоорганізації населення, об’єднаннями громадян та безпосередньо членами територіальної громади, вони, не пізніше ніж за сім днів до їхнього проведення, направляють до сільської ради та відповідного територіального органу внутрішніх справ письмове повідомлення, підписане ініціаторами зборів, в якому зазначається час, місце, попередній порядок денний, прізвища, імена, по-батькові, адреси місця проживання, контактні телефони ініціаторів зборів.
8.6. Рішення про скликання зборів доводиться до відома громадян, які проживають на відповідній території, не пізніше як за 7 днів до їх проведення із зазначенням часу скликання, місця проведення зборів, питань, які передбачається внести на їх обговорення.
8.7. Перед початком зборів проводиться реєстрація учасників зборів з правом ухвального голосу із зазначенням прізвища, ініціалів, року народження, місця проживання. Ці дані кожний учасник засвідчує особистим підписом. Незареєстровані особи не можуть брати участь у загальних зборах.
8.8. Депутати всіх рівнів, посадові особи місцевого самоврядування, експерти, інші запрошені особи реєструються окремо.
Доступ представників засобів масової інформації на загальні збори є відкритим.
8.9. Збори відкриває та веде ініціатор зборів, який повідомляє учасників про питання, які виносяться на обговорення зборів, кількість зареєстрованих та присутніх учасників, запрошених осіб та організовує вибори головуючого зборів.
8.10. Головуючий організовує вибори секретаря та лічильної комісії. Лічильна комісія обирається у складі не менше трьох осіб. Секретар та лічильна комісія обираються більшістю голосів від загальної кількості зареєстрованих учасників.
8.12. Хід зборів фіксується секретарем зборів у протоколі, який підписується головуючим та секретарем зборів.
До протоколу зборів заносяться:
- порядок денний зборів;
- дата і місце їх проведення;
- посада (за наявності), прізвище та ініціали головуючого та секретаря зборів;
- кількість учасників;
- основний зміст доповідей, співдоповідей, питань, відповідей, виступів у обговоренні;
- зміст пропозицій щодо рішень зборів;
- результати голосування;
- зміст прийнятих рішень.
До протоколу додається список учасників зборів із зазначенням їх дати народження і місця проживання.
8.13. Загальні збори громадян приймають рішення з розглянутих питань відкритим або таємним голосуванням більшістю голосів від кількості присутніх на них громадян, які проживають на відповідній території.
8.14. Рішення зборів, прийняті з порушенням встановленої процедури, не підлягають розгляду органами сільського самоврядування.
8.15. Рішення зборів разом з протоколом та матеріалами реєстрації учасників зборів передаються до сільської ради, її виконавчих органів, інших органів місцевого самоврядування, органів державної влади, їх територіальних підрозділів, підприємств, установ та організацій, які у місячний термін інформують головуючого зборів про результати розгляду. Головуючий або секретар громадських зборів мають право брати участь у розгляді рішень зборів з відповідного питання з правом дорадчого голосу.
8.16. При розгляді і вирішенні питань збори керуються Конституцією України і законами України, а також цим Статутом.
8.17. Рішення загальних зборів громадян є обов’язковими для виконання органами та посадовими особами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, яких ці рішення стосуються, якщо вони не суперечать чинному законодавству установ і організацій.
8.18. Загальні збори громадян мають право звертатися з пропозиціями до сільської ради, інших органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, організацій і установ, які зобов'язані розглянути ці пропозиції та інформувати в місячний термін про результати їх розгляду.
8.19. Сільський голова, сільська рада та її виконавчі органи сприяють підготовці проведенню зборів громадян, надають їх учасникам необхідні приміщення, матеріально-технічні засоби, інформаційні та довідкові матеріали.
8.20. Витрати, пов'язані з підготовкою та проведенням загальних зборів громадян, здійснюються за рахунок місцевого бюджету або за рахунок добровільних внесків відповідних жителів громади.
Стаття 9. Місцеві ініціативи
9.1. Місцева ініціатива – це викладена в письмовій формі пропозиція членів територіальної громади у сільську раду про необхідність розгляду будь-якого питання й ухвалення рішення або внесення проекту нормативно-правового акта з питань, віднесених до компетенції сільської ради.
9.2. Члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд сільською радою будь-якого питання, віднесеного Конституцією і законами України до відання місцевого самоврядування.
9.3. Суб'єктами права місцевої ініціативи може бути ініціативна група, чисельністю не менше _____ громадян, яка зібрала підтримку місцевої ініціативи – не менше ______ підписів членів територіальної громади, які мають право голосу на виборах.
9.4. Місцева ініціатива вноситься до сільської ради в письмовому вигляді не пізніше, ніж через 10 днів після прийняття рішення ініціативною групою та оформлюється відповідно до Регламенту сільської ради.
9.5. Сільська рада розглядає питання, внесені в порядку місцевої ініціативи, на чергових пленарних засіданнях ради з обов'язковою участю членів ініціативної групи.
9.6. Рішення, прийняті сільською радою з питань, які внесені в порядку місцевої ініціативи, доводяться до відома територіальної громади не пізніше, ніж через 25 днів після прийняття рішення.
Стаття 10. Громадські слухання
10.1. Громадськими слуханнями є зустрічі членів територіальної громади з сільським головою, депутатами сільської ради та посадовими особами виконавчих органів сільської ради, під час яких:
- заслуховується інформація про вирішення окремих питань, які зачіпають інтереси всіх членів територіальної громади або її окремих частин;
- порушуються питання та вносяться пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування;
- обговорюються та вносяться пропозиції до проектів рішень сільської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського голови.
10.2.У громадських слуханнях на добровільних засадах беруть участь усі члени територіальної громади.
10.3. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.
10.4. Громадські слухання скликаються сільським головою за власною ініціативою або ініціативою сільської ради, органів самоорганізації населення, членів територіальної громади.
10.5. На громадські слухання запрошуються посадові особи органів місцевого самоврядування, депутати сільської ради, керівники органів самоорганізації населення, представники місцевих осередків політичних партій та громадських організацій, керівники підприємств, установ та організацій, діяльність яких пов'язана з питаннями, що обговорюються.
10.6. Сільський голова визначає місце та час проведення громадських слухань. Виконавчий комітет сільської ради забезпечує організацію громадських слухань та доведення до членів територіальної громади, не пізніше ніж за 10 днів, інформації про місце та час їх проведення.
10.7. На громадських слуханнях головує сільський голова або призначена ним особа. Для ведення протоколу громадських слухань обирається секретар громадських слухань. На громадських слуханнях ведеться протокол. Протокол громадського слухання підписується особою, яка його проводить, та особою, яка веде протокол, і передається сільському голові.
10.8. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду відповідними органами місцевого само-врядування. Про результати їх розгляду сільський голова або визначена ним особа доводить до відома територіальної громади.
10.9. Витрати, пов'язані з підготовкою та проведенням громадських слухань, здійснюються за рахунок сільського бюджету.
Стаття 11. Звернення до органів і посадових осіб місцевого самоврядування
11.1. Члени територіальної громади мають право особисто звертатися до органів і посадових осіб місцевого самоврядування із зауваженнями, скаргами,пропозиціями з питань, віднесених до відання місцевого самоврядування, а також із заявами або клопотаннями щодо реалізації своїх законних прав та інтересів і скаргами про їх порушення у межах повноважень, визначених законодавством для органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
11.2. Органи та посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані приймати до розгляду заяви громадян і реагувати на них згідно із Законом України ,,Про звернення громадян ”.
11.3. Звернення може бути індивідуальним, якщо подане окремим громадянином, або колективним, якщо подане групою громадян.
11.4. Індивідуальне звернення може бути усним, викладеним громадянином на особистому прийомі, або письмовим, яке надсилається поштою або передається (реєструється) в установленому порядку до відповідного органу чи посадової особи місцевого самоврядування.
Стаття 12. Участь у роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування
12.1. Члени територіальної громади можуть бути присутніми на відкритих засіданнях сільської ради.
Відмова членам територіальної громади у присутності на сесії сільської ради, яка не пов'язана з організаційними чи технічними причинами, оформлюється відповідним рішенням ради і повідомляється особі не пізніше, ніж за один день до відкриття сесії.
12.2. Перелік форм участі жителів села в місцевому самоврядуванні визначений діючим законодавством України і цим Статутом.
Стаття 13. Масові заходи жителів громади
13.1. Жителі громади відповідно до Конституції України мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи, демонстрації й інші масові заходи, метою проведення яких є привернення уваги органів і посадових осіб місцевого самоврядування до актуальних проблем села або проблем соціального забезпечення його жителів, охорони навколишнього середовища, підтримання громадської безпеки тощо, які вимагають негайного вирішення.
13.2. Питання проведення масових заходів на території села визначається виконавчим комітетом сільської ради відповідно до чинного законодавства.
Стаття 14. Право на чисте повітря
14.1. Члени територіальної громади мають право дихати чистим повітрям.
14.2. На території сіл громади забороняється куріння в службових приміщеннях органів державної влади та органів міського самоврядування, у всіх навчальних, лікувально-профілактичних закладах, у Будинках культури, у громадському транспорті, у місцях загального користування. У місцях проведення масових заходів (на стадіонах та в Будинках культури тощо) куріння можливе тільки у спеціально відведених для цього місцях. Забороняється продаж тютюнових виробів особам віком до 18 років.
14.3. З метою запобіжних заходів виникнення пожежі категорично забороняється куріння на полях, у лісопосадках у пожежонебезпечний період.
14.4. На території сіл громади забороняється спалювати сміття, сухе листя, підпалювати суху траву.
14.5. На території сіл громади забороняється експлуатувати транспортні засоби та інші пересувні засоби й установки, що не відповідають екологічним вимогам і забруднюють повітря.
14.6. За забруднення атмосферного повітря і сприяння виникненню пожежі громадяни та юридичні особи несуть адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Стаття 15. Соціально-політичні конфлікти і шляхи їх подолання
15.1. Члени громади дотримуються у своїй діяльності принципів громадянського миру та злагоди між членами територіальної громади, захисту прав, поваги гідності й інтересів різноманітних соціальних, етнічних і релігійних груп громадян.
15.2. У разі виникнення конфлікту передбачається погоджувальна процедура.
15.3. У передбачених законодавством випадках конфлікти вирішуються в судовому порядку.
Стаття 16. Право членів територіальної громади на інформацію, оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування
16.1. Члени територіальної громади мають право на одержання достовірної, об’єктивної і повної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
16.2. Оприлюднення рішень зборів громади, органів місцевого самоврядування відбувається шляхом їх розміщення на офіційному сайті громади
РОЗДІЛ IV
ОРГАНИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ТА ЇХ ВЗАЄМОДІЯ
Стаття 1. Органи територіальної громади.
1.1. Представницький орган громади – сільська рада бере на себе повноваження управляти майном, що є у власності громади; затверджувати програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролювати їх виконання; затверджувати бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролювати їх виконання; встановлювати місцеві податки і збори; забезпечувати проведення місцевих референдумів; утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати комунальні підприємства, організації й установи, а також здійснювати контроль за їх діяльністю; вирішувати інші питання місцевого значення.
1.2. Діяльність органів територіальної громади базується на засадах законності, гласності, підконтрольності, підзвітності перед сільською громадою, розмежування повноважень представницької та виконавчої гілок сільської влади, забезпечення повноти здійснення функцій місцевого самоврядування та пріоритету інтересів жителів при їх здійсненні.
1.3. Відносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з підприємствами, організаціями та установами села визначаються формою власності та джерелами фінансування суб’єктів господарювання.
1.4. З підприємствами, що не є комунальною власністю, органи і посадові особи місцевого самоврядування будують свої соціально-економічні відносини на договірній та регуляторній основі в межах повноважень, передбачених законодавством.
1.5. Посадові особи місцевого самоврядування проводять прийом членів територіальної громади з особистих питань.
1.6. Розподіл повноважень між органами і посадовими особами місцевого самоврядування здійснюється згідно із законодавством України та цим Статутом.
Стаття 2. Статус сільського голови
2.1. Сільський голова є головою представницького органу територіальної громади, визнається головною посадовою особою на території громади.
2.2. Сільський голова здійснює свої повноваження на постійній основі.
2.3. Сільський голова головує на засіданнях сільської ради, очолює її виконавчий комітет та організує його роботу.
2.4. Сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою села, відповідальним перед сільською радою, а з питань здійснення виконавчим комітетом сільської ради повноважень органів виконавчої влади – підконтрольним органам виконавчої влади (ст.75 п.1 закону).
Стаття 3. Повноваження сільського голови
3.1. Повноваження сільського голови починаються з моменту оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання.
3.2. Повноваження сільського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської ради, обраної на щойно проведених місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на щойно проведених місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
3.3.Сільський голова:
- забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
- організовує в межах, визначених Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;
- підписує рішення ради та її виконавчого комітету;
- вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради;
- вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради;
- вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України;
- здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;
- скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;
- забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;
- скликає загальні збори громадян за місцем проживання;
- забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, сільської ради, її виконавчого комітету;
- є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;
- представляє раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;
- звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів;
- укладає від імені ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження сільської ради;
- веде особистий прийом громадян;
- забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань;
- бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України ,,Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”;
- здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;
- видає розпорядження у межах своїх повноважень.
3.4. Сільський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
3.5.Сільський голова щорічно звітує сільській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами відповідної ради.
3.6.Сільський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.
На вимогу не менше половини депутатів сільської ради сільський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.
3.7. Повноваження сільського голови можуть бути припинені достроково.
3.8. У разі звільнення з посади сільського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень, повноваження сільського голови виконує секретар сільської ради.
3.9. Не пізніш як на п'ятнадцятий день після звільнення з посади або смерті сільського голови особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського голови.
Стаття 4. Секретар сільської ради
4.1. Секретар сільської ради працює в раді на постійній основі.
4.2. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського голови.
4.3. Секретар сільської ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.
4.4. Секретар сільської ради:
- у випадках, передбачених законодавством, здійснює повноваження сільського голови;
- скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;
- веде засідання ради та підписує її рішення;
- організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради;
- забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності;
- за дорученням сільського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
- сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;
- організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
- забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
- вирішує за дорученням сільського голови інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.
4.5. Секретар сільської ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету сільської ради.
4.6. Повноваження секретаря сільської ради можуть бути достроково припинені за рішенням сільської ради.
Стаття 5. Сільська рада
5.1.Сільська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та законами України.
5.2.Порядок формування та організація діяльності сільської ради визначається Конституцією України та законами України, а також Статутом територіальної громади села.
5.3. Сільська рада складається з депутатів, які обираються жителями відповідного села на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
5.4. Загальний склад (кількість депутатів) сільської ради має становити при чисельності від 3 тисячі до 5 тисяч жителів – 22 депутати.
5.5. Загальний склад (кількість депутатів) сільської ради має становити тільки парну кількість.
5.6. Строк повноважень сільської ради, обраної на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.
5.7. Сільська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань її постійних комісій.
5.8. Рішення сільської ради нормативно-правового характеру підлягають офіційному оприлюдненню в десятиденний термін з моменту прийняття і набувають чинності з дня оприлюднення, якщо сільською радою не встановлено більш пізній термін введення цих рішень у дію.
Стаття 6. Депутат сільської ради
6.1. Статус депутата сільської ради визначається Конституцією України, Законом України ,,Про статус депутатів місцевих рад ” та іншими законами України.
6.2. Депутат сільської ради є представником інтересів територіальної громади села та повноважним і рівноправним членом сільської ради, який обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, установлений Конституцією України.
6.3. Повноваження депутата сільської ради починаються з дня відкриття першої сесії сільської ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
6.4. Депутат сільської ради має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.
6.5. Депутати ради повинні зберігати в таємниці ті питання, які стають їм відомими в рамках їх депутатської діяльності, якщо це вимагається законом України чи рішенням ради.
6.6. Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, сільського голови, комітету громадських представників і його голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території громади.
6.7. Депутат має право знайомитися із будь-якими офіційними документами, які зберігаються в органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів.
6.8. Депутат Карпівської сільської ради має право порушувати в раді та її органах питання про необхідність проведення перевірок, у межах компетенції сільської ради, діяльності розташованих на її території підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також державних органів і органів об'єднань громадян.
6.9. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради, зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
6.6. На час сесій, засідань постійних комісій рад, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету.
6.7. Депутат сільської ради не може використовувати свій депутатський мандат у цілях, не пов'язаних з депутатською діяльністю.
6.8. Депутат сільської ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями.
6.9. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів сільська рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
Стаття 7. Компетенція сільської ради
7.1. Компетенція сільської ради визначена Законом України ,,Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами.
7.2. Виключно на пленарних засіданнях сільської ради вирішуються такі питання:
- затвердження регламенту ради;
- утворення і ліквідація постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій;
- утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск;
- обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому законом;
- затвердження за пропозицією сільського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, утримання;
- утворення за поданням сільського голови інших виконавчих органів ради;
- затвердження плану роботи ради та заслуховування звіту про його виконання з урахуванням вимог статті 32 Закону України ,,Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності ”;
- заснування засобів масової інформації відповідної ради, призначення і звільнення їх керівників;
- заслуховування звіту сільського голови про діяльність виконавчих органів ради, у тому числі щорічного звіту про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами відповідної ради;
- прийняття рішення про недовіру сільському голові;
- заслуховування звітів постійних комісій, керівників виконавчих органів ради та посадових осіб, яких вона призначає або затверджує;
- заслуховування повідомлень депутатів про роботу в раді, виконання ними доручень ради;
- розгляд запитів депутатів, прийняття рішень щодо запитів;
- прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законом;
- скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень;
- прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського голови у випадках, передбачених цим Законом;
- визначення відповідно до закону кількісного складу ради;
- прийняття рішення про проведення місцевого референдуму;
- прийняття рішень про наділення органів самоорганізації населення окремими власними повноваженнями органів місцевого самоврядування, а також про передачу коштів, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення;
- прийняття рішень про об'єднання в асоціації або вступ до асоціацій, інших форм добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування та про вихід із них;
- затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування;
- затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання бюджету;
- встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їх ставок у межах, визначених законом;
- утворення цільових фондів, затвердження положень про ці фонди;
- прийняття рішень щодо отримання позик з інших місцевих бюджетів та джерел, а також щодо передачі коштів з відповідного місцевого бюджету;
- прийняття рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг з місцевих податків і зборів;
- встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності х територіальної громади, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;
- прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна;
- затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації;
- визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади;
- реорганізація або ліквідація діючих комунальних дошкільних навчальних закладів, а також дошкільних навчальних закладів, створених колишніми сільськогосподарськими колективними та державними господарствами, допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) села;
- прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення;
- створення у разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій, визначення повноважень цих органів (служб);
- вирішення відповідно до законодавства питань про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями;
- вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;
- затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад;
- вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу;
- прийняття рішень про організацію територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками природи, історії або культури, які охороняються законом;
- надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію;
- заслуховування інформації дільничного органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території громади;
- прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених законодавством і Статутом;
- затвердження в установленому порядку програм та генеральних планів забудови села тощо;
- затвердження договорів, укладених сільським головою від імені ради, з питань, віднесених до її виключної компетенції;
- встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринку, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;
- прийняття у межах, визначених законом, рішень з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;
- прийняття рішення про дострокове припинення повноважень органів територіальної самоорганізації населення у випадках, передбачених цим Законом;
- затвердження Статуту територіальної громади;
- затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади;
- надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності;
- створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби;
- вирішення відповідно до законодавства питань у сфері поводження з небезпечними відходами;
- визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.
7.3. Сільська рада має право, у разі необхідності, прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
Стаття 8. Повноваження виконавчого комітету сільської ради 8.1.Виконавчий комітет сільської ради розглядає і вирішує питання, віднесені Законом України ,,Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів ради.
8.2. Виконавчий комітет ради:
- попередньо розглядає проекти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд сільської ради;
- координує діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників;
- має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.
8.3. Сільська рада може прийняти рішення про розмежування повноважень між її виконавчим комітетом, відділами, управліннями, іншими виконавчими органами ради та сільським головою в межах повноважень, наданих Законом України ,,Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчим органам сільських рад.
Стаття 9. Базові документи та нормативно-правові акти місцевого самоврядування
9.1. Організацію і функціонування місцевого самоврядування в Україні регламентують Конституція і закони України, відповідні акти Президента України і Кабінету Міністрів, акти органів місцевого самоврядування.
9.2. Систему нормативно-правових актів місцевого самоврядування села складають :
- Статут територіальної громади;
- рішення територіальної громади, прийняті на загальних зборах громади;
- рішення сільської ради;
- розпорядження сільського голови;
- рішення виконавчого комітету сільської ради.
9.3. Рішення сільської ради нормативно-правового характеру, які стосуються жителів села та суб’єктів господарської діяльності, зареєстрованих чи розташованих на території села, набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення. Рішення іншого характеру вступають у дію з моменту їх прийняття.
9.4. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування села, а також рішення територіальної громади на загальних зборах, прийняті згідно з чинним законодавством і в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання суб'єктами місцевого самоврядування на відповідній території, всіма розташованими на території села підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх форм власності, а також посадовими особами, громадянами й об'єднаннями громадян.
9.5. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування в разі їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
9.6. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування скасовуються згідно з чинним законодавством.
9.7. Офіційне тлумачення актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також рішень, прийнятих територіальною громадою на загальних зборах, здійснюють органи і посадові особи, що їх прийняли, за поданням сільського голови та зверненням депутатів сільської ради, загальних зборів громадян або за внесеною місцевою ініціативою.
9.8. Базовими документами територіальної громади і сільської влади є:
- Стратегічний план соціально-економічного розвитку громади, в якому сформовані пріоритетні напрямки подальшого розвитку;
- Комплексна система управління якістю соціальних послуг як інструмент підвищення не тільки ролі та рівня роботи виконавчого органу, а й відповідальності перед громадянами за рівень послуг, які надаються територіальній громаді;
- Статут – Кодекс етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління територіальної громади як механізм створення добротних і якісних умов життя, зміцнення доброзичливих взаємин членів громади.
9.9. Проекти актів органів місцевого самоврядування села, що зачіпають інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, подаються до відповідних органів юстиції для проведення правової експертизи на відповідність їх чинному законодавству.
9.10. Невиконання або неналежне виконання актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, виданих відповідно до чинного законодавства, тягне відповідальність, передбачену законодавством.
Стаття 10. Принципи ефективного демократичного управління
10.1. Сільська громада враховує досвід Ради Європи у сфері демократії, прав людини, верховенства права та сповідує європейські принципи ефективного демократичного управління, а саме:
- чесне проведення місцевих виборів, виборів комітету громадських представників, репрезентативність та участь;
- відповідність вимогам та очікуванням громадян;
- ефективність та результативність;
- відкритість та прозорість;
- верховенство права;
- етична поведінка;
- компетентність та інтелектуальний потенціал;
- інноваційність та відкритість до змін;
- сталий розвиток та спрямованість на тривалі результати;
- раціональне управління фінансами;
- права людини, культурна багатогранність та соціальна взаємодія;
- відповідальність.
10.2. Самовільне присвоєння визначених законом самоврядних та делегованих повноважень органів та посадових осіб сільського самоврядування іншими органами та посадовими особами, а також перевищення наданих їм повноважень заборонено.
Стаття 11. Правовий та соціальний захист членів територіальної громади
11.1. Кожний член територіальної громади вправі розраховувати на моральну, матеріальну та фізичну допомогу у важких ситуаціях.
11.2. Якщо фізичним чи юридичним особам завдана шкода в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, то відшкодування проводиться за рахунок коштів громади, а якщо така шкода заподіяна посадовими особами місцевого самоврядування, то за рахунок їх власних коштів відповідно до чинного законодавства.
11.3. Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій або бездіяльності органів чи посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються у судовому порядку.
11.4. Територіальна громада сприяє всебічному культурному розвитку своїх громадян, ініціює пропаганду здорового способу життя.
Стаття 12. Взаємовідносини місцевого самоврядування з державними органами, підприємствами, організаціями, установами
12.1. Відносини територіальної громади, органів і посадових осіб місцевого самоврядування із підприємствами, установами і організаціями, що перебувають в комунальній власності, будуються на принципах їх підпорядкованості, підзвітності і підконтрольності територіальній громаді, органам і посадовим особам місцевого самоврядування.
12.2. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами державної влади, діяльність яких поширюється на територію громади, базується на засадах поєднання інтересів територіальної громади та держави, співробітництва й взаємодопомоги, забезпечення здійснення завдань її соціально-економічного та культурного розвитку і реалізації функцій державної влади.
12.3. Відносини територіальної громади, органів і посадових осіб із підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають в комунальній власності, будуються на договірній і податковій основі та на принципах підконтрольності в межах повноважень, наданих їм законом.
12.4. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції сприяють розвитку підприємницької діяльності на основі множинності форм власності і їх рівноправності.
12.4. Територіальна громада і сільська рада можуть встановлювати на правовій основі додаткові пільги по оподатковуванню в межах сум, що зараховуються до місцевого бюджету.
Стаття 13. Принципи взаємодії територіальної громади з іншими територіальними громадами
13.1. Територіальна громада взаємодіє з іншими територіальними громадами України і зарубіжжя на принципах обміну досвідом, взаємодопомоги та інформації.
13.2. Територіальна громада працює над вдосконаленням юридично-правової допомоги при захисті прав членів усіх територіальних громад України у встановленні конституційного ладу по всіх вище зазначених позиціях Статуту.
РОЗДІЛ V.
ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
Стаття 1. Види органів самоорганізації населення
1.1.Члени територіальної громади відповідно до Закону України "Про органи самоорганізації населення" створюють органи самоорганізації населення за територіальною ознакою.
1.2. Територія, у межах якої діє орган самоорганізації населення, визначається рішенням сільської ради.
1.3. У населених пунктах громади можуть створюватися такі органи самоорганізації населення: будинкові комітети – в межах будинку (кількох будинків), вуличні – в межах території однієї, кількох або частини вулиці з прилеглими провулками в місцях індивідуальної забудови, комітети кварталів – в межах території окремого кварталу.
Стаття 2. Порядок створення органів самоорганізації населення та здійснення ними повноважень.
.1. Збори (конференція) жителів за місцем проживання за умови, що в них брало участь (було представлено) більше половини жителів території, які мають право голосу, звертаються до сільської ради з ініціативою про створення органу самоорганізації населення. На зборах (конференції) обирається ініціативна група, яка буде представляти інтереси жителів у сільській раді.
2.2. Орган самоорганізації населення легалізується шляхом повідомленням про заснування.
2.3. Сільська рада може надавати органу самоорганізації населення власні повноваження (або їх частину) з одночасною передачею відповідних коштів та матеріально-технічного забезпечення. Вона також контролює виконання наданих нею повноважень органу самоорганізації населення.
2.4. Здійснення повноважень органами самоорганізації населення не повинно завдавати шкоди інтересам сільської громади.
2.5. Порядок створення органів самоорганізації населення та здійснення ними повноважень визначається Положенням «Про порядок створення органів самоорганізації населення та здійснення ними повноважень».
2.6. Органи і посадові особи місцевого самоврядування надають допомогу органам самоорганізації населення у здійсненні ними своїх повноважень, забезпечують їх інформацією, приміщенням, засобами зв'язку в межах кошторису виконавчого комітету.
Розділ VI.
МАТЕРІАЛЬНО–ФІНАНСОВА ОСНОВА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ СЕЛА
Стаття 1. Право комунальної власності
1.1. Територіальній громаді належить право власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров’я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об’єкти, що є у власності територіальної громади, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
1.2. Перелік нерухомого майна, що є власністю територіальної громади, визначається сільською радою відповідно до чинного законодавства і поновлюється один раз за квартал.
1.3. Право комунальної власності територіальної громади захищаються законом на рівні інших суб’єктів. Об’єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальної громади і передані іншим суб’єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади (ст.21 закону, ст.60 п. 1,2 закону).
1.4. Територіальна громада укладає угоди з підприємствами, фізичними та юридичними особами, котрим може здавати в оренду комунальне майно, що знаходиться у власності територіальної громади; отримувати благодійну допомогу та залучати її для вирішення проектів в інтересах територіальної громади (ст.18 – закону).
1.5. Територіальна громада і Карпівська сільська рада від імені та в інтересах територіальної громади відповідно до Конституції України і законів України володіють, користуються та розпоряджаються відкрито і прозоро об’єктами права комунальної власності.
1.6. Доцільність, порядок та умови відчуження об’єктів права комунальної власності визначаються територіальною громадою відповідно до законодавства.
1.7. Органи та посадові особи місцевого самоврядування забезпечують ефективність використання комунальної власності.
1.8. Майнові операції з об'єктами права комунальної власності не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.
1.9.Контроль за використанням об’єктів комунальної власності територіальної громади села здійснюють сільська рада та сільський голова, які раз на рік інформують територіальну громаду про стан використання, збереження майна, що є у комунальній власності територіальної громади.
Стаття 2. Інвентаризаційна комісія
Рішенням Загальних зборів Громади з числа членів територіальної громади та відповідального працівника/працівників місцевої ради, утворюється постійно діюча інвентаризаційна комісія.
На Загальних зборах Громади зі звичайним кворумом для участі в роботі інвентаризаційної комісії делегується не менше половини членів комісії. За посадою членом Інвентаризаційної комісії є сільський голова. Інших членів Інвентаризаційної комісії делегує місцева рада. Рішення про створення Інвентаризаційної комісії та її персонального складу приймається одночасно з прийняттям цього Статуту. Рішення про виключення члена з комісії приймається тим органом, який його призначав.
Повноваження Інвентаризаційної комісії:
- проведення інвентаризації об’єктів власності Громади;
- формування та постійне поновлення Реєстру об’єктів власності Громади;
- контроль за обліком та реєстрацією відповідно до чинного законодавства та цього Статуту об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності;
- контроль за забезпеченням дотримання обов’язкового страхування об’єктів власності (об’єктів оренди);
- контроль за цільовим використанням об’єктів комунальної власності, переданих на баланс, в оперативне управління, повне господарське відання;
- аналіз фінансово-господарської діяльності, контроль за ефективністю управління підприємствами комунальної власності, підприємствами різних форм власності з часткою (паями, акціями) комунальної власності;
- контроль у сфері майнових відносин між орендодавцем та орендарями щодо господарського використання майна, що перебуває у комунальній власності
- контроль за дотриманням умов договорів оренди, приватизацією та відчуженням майна Громади, об’єктів спільної власності;
- інші повноваження контролю за розпорядженням власністю територіальної громади у відповідності до Конституції, законодавства України та цього Статуту.
Місцева рада, інші органи місцевого самоврядування для виконання функцій Інвентаризаційної комісії, зобов’язані надати всю необхідну інформацію для роботи комісії та здійснювати її матеріально-технічне забезпечення.
Стаття 3. Об'єкти права комунальної власності
Громада є власником об’єктів комунальної власності, а місцева рада від імені та в інтересах Громади відповідно до закону здійснює повноваження щодо управління, користування об'єктами права комунальної власності Громади в межах, визначених цим Статутом та законом.
Суб’єктами управління комунальною власністю Громади є відповідно до цього Статуту:
- Громада в особі своїх органів, або безпосередньо;
- сільська рада;
- сільський голова;
- інші органи громади;
Виключні повноваження щодо володіння об’єктами комунальної власності Громади визначені даним Статутом.
Здійснюючи повноваження щодо управління об’єктами власності Громади, місцева рада в порядку і межах, визначених чинним законодавством:
- приймає рішення про прийняття або купівлю (придбання) у комунальну власність Громади підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об'єктів, прав на них, для забезпечення потреб Громади;
- забезпечує передачу (відчуження) об’єктів комунальної власності Громади з власності Громади у державну, приватну власність або спільну власність територіальних громад району чи області;
- здійснює відчуження майна та майнових прав комунальної власності Громади;
- приймає рішення про приватизацію майна, майнових прав комунальної власності Громади;
- приймає рішення щодо оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, установ і організацій (їх структурних підрозділів), що належать Громаді, знаходяться в її користуванні, управлінні;
- передає майно в оренду;
- надає згоду на передачу об’єктів з державної у спільну власність територіальних громаді;
- здійснює заходи із придбання майна до комунальної власності Громади;
- здійснює заходи із передачі під заставу об’єктів комунальної власності Громади;
- здійснює заходи із передачі нерухомого майна з балансу одного об’єкта на баланс іншого об’єкта власності територіальної громади;
- здійснює заходи із надання дозволу на проведення орендарями реконструкції, технічного переоснащення, поліпшення орендованих приміщень, що належать Громаді;
- здійснює заходи із визначення органів, уповноважених здійснювати оперативне управління об’єктами спільної власності територіальних громад, встановлення меж їх повноважень та передачу до сфери їх управління відповідних об’єктів комунальної власності Громади;
- визначає планування та впорядкування території місць поховання згідно з генеральними планами забудови відповідних населених пунктів та іншої містобудівної документації з дотриманням обов'язкових містобудівних, екологічних та санітарно-гігієнічних вимог;
- визначає місця чи об'єкти, що використовуються для збирання, зберігання, сортування, оброблення, перероблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення відходів, а також місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо для потреб Громади;
Здійснюючи повноваження щодо управління об’єктами власності Громади, сільський голова, в порядку і межах, визначених чинним законодавством:
- скріплює підписом та печаткою статути (положення) підприємств, установ, організацій, що належать до власності територіальної громади, за умови, що тексти цих документів затверджені рішенням місцевої ради;
- здійснює заходи із юридичного оформлення передачі в оренду, постійне або тимчасове користування юридичним або фізичним особам об’єктів власності, користування, управління Громади після прийняття рішення сільською радою;
- затверджує акти про списання окремо визначеного рухомого (основних засобів) майна вартістю до ______ грн. за одиницю (комплект) з балансу місцевої ради на підставі рішення сільської ради;
- здійснює інші повноваження з управління власністю, доручені місцевою радою.
Громада в особі органів, визначених цим Статутом, крім вказаних у цьому Статуті прав, але не виключно, має право:
- на переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об'єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових, соціально-культурних та інших потреб Громади;
- мати в користуванні, управлінні та власності об'єкти комунальної власності поза межами адміністративно-територіальної одиниці;
- інші повноваження, не заборонені законом та з урахуванням вимог цього Статуту.
Доходи від відчуження об'єктів права комунальної власності зараховуються до місцевого бюджету і спрямовуються виключно на фінансування заходів, передбачених бюджетом розвитку.
Майнові права Громади захищаються законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності Громади не можуть бути вилучені у територіальної громади і передані іншим суб'єктам права власності без рішення сільської ради за винятком випадків, передбачених законом.
Стаття 4. Комунальні підприємства
Комунальними підприємствами вважаються підприємства, засновані на об’єктах власності, користування, управління Громади.
Місцева рада здійснює управління комунальним підприємством в межах, наданих їй повноважень та з урахуванням положень цього Статуту, зокрема:
- приймає рішення про створення, припинення (злиття, приєднання, поділ, перетворення, ліквідацію) підприємств, установ і організацій, заснованих на об’єктах власності, користування, управління Громади на підставі рішення сільської ради;
- затверджує, вносить зміни до статутів (положень) підприємств, установ, організацій Громади, приймає рішення у зв’язку з порушенням статутів (положень) на підставі рішення сільської ради;
- погоджує питання щодо призначення керівника комунального підприємства на підставі рішення сільської ради на підставі результатів відкритого конкурсу на заміщення посади;
- приймає рішення про звільнення керівників підприємств, установ, організацій за власною ініціативою, на підставі рішення сільської ради;
- затверджує тарифи та ціни на послуги, що реалізуються комунальними підприємствами, установами та організаціями Громади;
- вживає заходів із списання окремо визначеного рухомого і нерухомого майна з балансу підприємств, установ, організацій комунальної власності Громади на підставі рішення сільської ради;
- вживає заходів з виконання рішення сільської ради про придбання підприємства або майнової частки (корпоративних прав, часток) юридичних осіб шляхом укладення договору купівлі-продажу з попереднім власником;
- визначає розмір відрахувань до місцевого бюджету прибутку підприємств, установ та організацій комунальної власності на підставі рішення сільської ради;
- встановлює для підприємств, установ та організацій показники ефективності використання майна спільної власності, щоквартально заслуховує звіт керівника підприємства, установи та організації про результати виконання показників та оприлюднює ці результати;
- на підставі рішення сільської ради здійснює заходи із відчуження (зменшення розміру) земельної ділянки, яка перебуває у користуванні комунальних підприємств, установ та організацій;
- здійснює інші, передбачені законодавством України та цим Статутом, повноваження щодо управління комунальними підприємствами , установами та організаціями, які не суперечать цьому Статуту.
Усі майнові операції, питання розподілу прибутків та процеси затвердження фінансових звітів підприємств, установ та організацій комунальної власності врегульовуються за рішенням місцевої ради, окрім випадків, передбачених цим Статутом.
Комунальні підприємства зобов’язані оприлюднювати наступну інформацію:
- щорічно, але не пізніше 1 лютого наступного за звітним року фінансовий звіт та пояснювальну записку до нього;
- за 30 днів до затвердження типових договорів про надання послуг населенню, проекти вказаних договорів;
- за 10 днів до подачі на затвердження сільської ради розрахунку тарифів на житлово-комунальні послуги, детальний розрахунок тарифів на житлово-комунальні послуги та їх обґрунтування;
- щорічно інформацію про свій штатний розпис та розмір заробітних плат відповідно до нього, щомісячно інформацію про вакантні посади;
- щоквартально інформацію про кількість та вартість спожитих ресурсів, зокрема, теплової енергії, газу та електроенергії.
На веб-сайті Громади постійно має поновлюватися наступна інформація щодо комунальних підприємств, установ та організацій: назва; статут, статутний фонд; адреса; телефон; керівництво; перелік видів діяльності; вартість основних фондів; кількість працюючих та фонд заробітної плати; звіт про фінансові результати підприємства , установ та організацій (звіт про сукупний дохід) та баланс на останній звітний період; прибуток за останній звітний період у порівнянні з минулими періодами (3 роки); витрати, сплачені з місцевого бюджету на утримання підприємства; плани підвищення ефективності діяльності підприємства на наступний рік; ключові показники ефективності для підприємства; договір з директором підприємства.
Керівник комунального підприємства , установи та організації щороку звітує на сесії сільської ради про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність підприємства, збереження та ефективного використання майна.
Стаття 5. Відкритий реєстр власності Громади
Перелік об’єктів власності Громади обліковується у відкритому реєстрі власності Громади (далі по тексту – Реєстр).
Вказаний Реєстр є електронною базою даних, в якій міститься довідкова інформація про усе майно, майнові та корпоративні права Громади та її органів. Наповнення та ведення Реєстру, повнота та достовірність даних забезпечується шляхом проведення постійної інвентаризації майна і майнових прав Громади та її органів.
Ведення Реєстру та відповідальність за достовірність і повноту інформації, що в ньому міститься, покладається на голову місцевої ради чи іншу особу, яка призначається за рішенням сільської ради.
В Реєстрі міститься інформація про:
- рухоме і нерухоме майно (житловий фонд, нежитлові приміщення) комунальної власності із зазначенням прізвище, ім’я, по-батькові орендаря (користувача) комунального майна чи найменування юридичної особи, в оренді (користуванні) якої перебуває таке майно, та суму орендної плати (плати за користування), що щорічно сплачується до місцевого бюджету;
- землю із зазначенням відомостей, що містяться у статті 15 Закону України «Про Державний земельний кадастр», також, прізвище, ім’я, по батькові власника ділянки чи найменування юридичної особи, інформація щодо суми орендної плати чи земельного податку, що щорічно сплачується до місцевого бюджету, а також інформацію про кількість квадратних метрів земельних ділянок комунальної власності по кожному району міста/населеному пункті, по яким укладені договори оренди (із зазначенням назв орендарів чи власників, відсоткових ставок оренди та призначення земельних ділянок згідно Генплану, терміну дії договору оренди, існування чи відсутності заборгованості по сплаті орендної плати та розмір заборгованості в разі наявності такої);
- водні ресурси місцевого значення та держаного значення, що розташовані на території Громади із зазначенням щодо водних ресурсів місцевого значення: прізвища, імені, по батькові орендаря/користувача чи найменування юридичної особи, яка користується водним ресурсом, інформацію щодо суми плати, що щорічно сплачується до місцевого бюджету; щодо водних ресурсів державного значення: прізвище, ім’я, по-батькові орендаря/користувача чи найменування юридичної особи, яка користується водним ресурсом та копію рішення органу державної влади, яким такий ресурс наданий у користування;
- корисні копалини місцевого значення та держаного значення, із зазначенням щодо корисних копалин місцевого значення: прізвища, імені, по батькові орендаря/користувача чи найменування юридичної особи, яка користується корисними копалинами, інформацію щодо суми плати, що щорічно сплачується до місцевого бюджету. Щодо корисних копалин загальнодержавного значення – перелік місць видобування/свердловин та обсягу видобування корисних копалин, прізвище, ім’я, по-батькові орендаря/користувача чи найменування юридичної особи, яка здійснює розвідку чи видобування таких копалин та копію рішення державного органу, який надав такий дозвіл;
- лісові ресурси, які знаходяться на території Громади, із зазначенням органу, який управляє лісовими ресурсами та розмір доходів до місцевого бюджету, які сплачують підприємства лісового господарства. У випадку, якщо лісовими площами володіє будь-яка фізична чи юридична особа, вказується площа ділянки, прізвище, ім’я, по батькові орендаря/користувача/власника чи найменування юридичної особи, рішення, на підставі якого була виділена така ділянка та суму коштів, які сплачується за володіння чи користування такою ділянкою;
- комунальні підприємства із зазначенням суми річного доходу/збитків, комунального підприємства до місцевого бюджету та назву фізичних чи юридичних осіб, які володіють часткою в комунальному підприємстві;
- лінії електромереж та електричні стовпи з зазначенням площі охоронних зон та інформацією щодо наявності проекту землеустрою,суму коштів, які сплачується за користування такою ділянкою; траси водо- та теплопостачання, каналізаційні мережі, що розміщені на території Громади з зазначенням їх довжини, площі, глибини;
- газо- теле- мережі, іншого роду комунікації, які знаходяться на території Громади з зазначенням їх довжини, площі, глибини частку в майні підприємств чи статутному капіталі підприємств та інформацію, скільки прибутку в бюджет громади надходить щорічно;
- заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування, що знаходяться у власності, на балансі Громади, та суму коштів, що щорічно витрачається на їх утримання;
- майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, кошти, отримані від їх відчуження із зазначенням суми, за яку вони були відчужені та прізвище, ім’я, по батькові чи найменування юридичної особи, що набула право власності на ці об’єкти.
- спадщина, що визнана судом відумерлою і переходить у власність територіальної громади, інше майно та майнові права.
По кожному об’єкту, визначеному частиною четвертою цієї статті, повинна міститися інформація про: об’єкт права власності, його вартість (ринкову) (якщо вона визначена), правовстановлюючий документ чи рішення органу державної влади, відповідно до якого визначено власника об’єкту права власності та його повноваження, а також зазначається у кого у володінні цей об’єкт права власності перебуває на даний момент і на підставі якого правовстановлюючого документу чи рішення органу державної влади його передано. В реєстрі може міститися і інша інформація, яка необхідна для ідентифікації та обліку об’єктів власності Громади.
Вказаний Реєстр є інформацією з відкритим доступом і знаходиться на офіційному веб-сайті Громади. Друкована актуальна версія Реєстру знаходиться в місцевій раді для вільного доступу.
Порядок ведення та наповнення Реєстру визначається в Положенні про відкритий Реєстр власності територіальної громади, що є невід’ємною частиною цього Статуту та міститься у Додатку №___.
Стаття 6. Інвентаризація власності територіальної громади
У випадку, якщо власність Громади не інвентаризована належним чином, в тому числі, у відповідності до вимог цього Статуту, Інвентаризаційна комісія проводить інвентаризацію власності громади протягом одного року з моменту затвердження Статуту територіальної громади, але до створення об’єднаної територіальної громади.
Перша версія Реєстру власності громади оприлюднюється протягом двох місяців з моменту прийняття цього Статуту. Звіт про хід проведення інвентаризації, інвентаризаційні описи основних засобів та протоколи засідань Інвентаризаційної комісії оприлюднюються не рідше, ніж один раз на місяць.
Про стан інвентаризації майна Громада повідомляється у належний спосіб, а відомості про об’єкти права комунальної власності, майнових та корпоративних прав Громади негайно вносяться до Реєстру.
Рішення про проведення інвентаризації земель чи інших об’єктів власності Громади, інвентаризація яких потребує додаткового фінансування, повинно прийматись разом із прийняттям бюджету Громади. При цьому, виділення бюджетних коштів для інвентаризації є першочерговими та пріоритетними після захищених статей витрат місцевого бюджету.
Стаття 7. Місцеве планування і контроль за економічним розвитком територіальної громади
7.1. Територіальна громада бере безпосередньо участь у розробці генерального плану забудови населених пунктів громади в межах своєї компетенції через громадські обговорення (ст.18 закону).
7.2. Територіальна громада як власник землі має право на розподіл землі поміж жителями-членами громади, право на визначення, кому і на який час надавати її в оренду, отримувати гідну плату за використання своєї землі. Як власник, має право припиняти взаємовідносини із недобросовісним орендарем.
7.3. Права комунальної власності територіальної громади захищаються законом на рівні інших суб’єктів. Об’єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальної громади і передані іншим суб’єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади (ст.21 закону, ст.60 п. 1,2 закону України «Про місцеве самоврядування»).
7.4. Територіальна громада забезпечує контроль за дотриманням правил оренди пайових земель, водних ресурсів, недопускання погіршення якості землі та дотримання умов договорів оренди.
7.5. Територіальна громада визнає за собою право заключати договори співпраці, договори оренди комунальної власності, розбудови кооперацій.
7.6. Територіальна громада має право заключати договори на збирання врожаю з полів громади, відкривати пункти по збуту сільськогосподарської продукції громадян, захищати права селян через врегулювання цін із заготівельниками сільськогосподарської продукції тощо (ст.60 п.3 закону).
7.7. Кожний учасник територіальної громади зобов’язується відпрацювати на благо територіальної громади безоплатно 1 день на рік по благоустрою.
Стаття 8. Фінанси територіальної громади села
8.1. Фінансову основу діяльності територіальної громади становлять доходи сільського бюджету, в тому числі кошти цільових фондів, цінні папери, фінансово-кредитні ресурси, місцеві податки і збори, кошти від приватизації, оренди, а також інші фінансові ресурси.
8.2. Територіальна громада через сільську раду та інші органи місцевого самоврядування може, у межах, визначених законом, випускати сільські цінні папери, проводити лотереї, отримувати кредити в банківських установах, створювати комунальні фінансово-кредитні установи; виступати гарантом кредитів підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності села, розміщувати належні громаді кошти в банках, отримувати відсотки із зарахуванням їх до доходів сільського бюджету.
8.3. Фінанси підприємств, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, є складовою частиною фінансової основи. Підприємства комунальної власності мають самостійні фінансові баланси.
Стаття 9. Бюджет територіальної громади
9.1. Бюджет громади – це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду. Органи місцевого самоврядування самостійно розробляють, затверджують і виконують бюджет територіальної громади згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Бюджетним кодексом України.
9.2. Бюджет громади складається із загального і спеціального фондів. Частиною спеціального фонду є бюджет розвитку.
9.3. Доходи бюджету села складаються з:
- місцевих податків і зборів;
- надходжень від закріплених законом окремих загальнодержавних податків;
- дотацій, субсидій та субвенцій із державного або районного бюджетів;
- надходжень від відчуження об’єктів комунальної власності села та земельних ділянок;
- надходжень від місцевих позик та проведення лотерей;
- надходжень від оренди комунального майна та сплати за користування землею, іншими природними ресурсами;
- відповідної частки прибутків підприємств, що перебувають у комунальній власності села (чи частина прибутку, визначена рішенням сільської ради), що зараховуються до фонду соціально-економічного розвитку села;
- відповідної частки прибутку підприємств, організацій та установ, створених за пайовою участю органів місцевого самоврядування;
- штрафів та відшкодувань;
- інших видів доходів, не заборонених законодавством України.
9.4. Кошти бюджету громади спрямовуються на утримання органів місцевого самоврядування, закладів освіти, соціального захисту та соціального забезпечення, культури, фізичної культури і спорту, будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, інші місцеві програми та заходи, передбачені відповідним бюджетом.
9.5. Кошти бюджету розвитку спрямовуються на капітальні вкладення та на реалізацію програм соціально-економічного та культурного розвитку громади.
9.6. У бюджеті громади може передбачатися резервний фонд для здійснення непередбачених видатків, що не носять постійного характеру. Резервний фонд бюджету створюється рішенням сільської ради. Рішення про використання коштів приймається виконавчим комітетом сільської ради.
9.7. Управління бюджетом громади здійснюється за програмно-цільовим методом з розробкою програм з кожного напрямку соціально-економічного розвитку громади.
9.8. Члени територіальної громади інформуються про використання бюджету через загальні збори громадян, громадські слухання або публікації звітів на інформаційних стендах.
Стаття 10. Спеціальні та цільові фонди бюджету громади
10.1. Територіальна громада може утворювати спеціальні та цільові фонди, визначати порядок їх використання відповідно до закону про Державний бюджет України.
10.2. Порядок формування та використання коштів вищезазначених фондів визначаються Положеннями, які затверджуються сільською радою.
Стаття 11. Місцеві податки та збори
11.1. Територіальна громада самостійно встановлює місцеві податки та збори відповідно до визначеного законом переліку у межах граничних розмірів ставок.
11.2. Механізми сплати місцевих податків і зборів до бюджету громади визначаються відповідними Положеннями, що затверджує сільська рада.
11.3. Територіальна громада в межах своїх повноважень має право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю скасовувати окремі місцеві податки та збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків і зборів.
РОЗДІЛ VІІ
МЕТА, ПРИНЦИПИ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Стаття 1. Мета розвитку територіальної громади.
1.1.Метою розвитку територіальної громади є забезпечення стабільного зростання всього комплексу показників якості життя жителів населених пунктів громади за рахунок ефективного використання інтелектуальних, творчих, кадрових, виробничих, соціальних і природних ресурсів, наявних у громаді.
Стаття 2. Принципи сталого розвитку територіальної громади.
2.1. Стратегія та основні напрями розвитку громади базуються на концепції сталого розвитку та необхідності встановлення балансу між задоволенням сьогоденних потреб сільської громади і захистом інтересів майбутніх поколінь.
2.2. Сталий розвиток ґрунтується на принципах:
- створення умов для ефективного використання інноваційно-інвестиційної політики розвитку початкового та різних видів бізнесу;
- ефективне використання всіх видів місцевих ресурсів;
- впровадження нових технологій в усіх сферах життєдіяльності;
- передбачуваність і зрозумілість дій місцевої влади.
2.3. Сталий розвиток територіальної громади реалізується шляхом розробки програм соціально-економічного розвитку громади в рамках стратегічного планування.
Стаття 3. Пріоритетні напрями розвитку територіальної громади.
3.1. Підвищення середньої тривалості життя населення громади шляхом:
- покращення екологічного стану території сіл громади;
- розвитку матеріальної бази для спортивно-оздоровчої діяльності, пропаганди здорового способу життя;
- розвитку форм і підвищення якості медичного обслуговування населення, активної профілактичної роботи, зміцнення репродуктивного здоров’я населення, підвищення фізіологічної та соціальної активності інвалідів і людей похилого віку;
- створення доброзичливого психологічного середовища, у тому числі впровадження у повсякденне користування Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління територіальної громади.
3.2. Постійне покращення умов проживання жителів:
- впровадження та вдосконалення комплексної системи управління якістю соціальних послуг;
- сприяння будівництву житла, в тому числі – соціального;
- забезпечення ефективного функціонування та розвитку житлово-комунальної сфери.
Стаття 4. Місцеве планування
4.1. Органи місцевого самоврядування контролюють процеси будівництва та виконання власних планів перспективного розвитку через використання наданого законом права щодо надання дозволів та координації діяльності суб'єктів будівництва на території громади.
4.2. Сільська рада має надане законом право стосовно відведення землі, що належить територіальній громаді, а також право щодо визначення особливих умов у разі забудови важливих для життєдіяльності територіальної громади земельних ділянок.
4.3. Затверджений план забудови сіл громади є обов'язковим для виконання на території села всіма громадянами, їх об'єднаннями, установами, юридичними особами та іншими територіальними громадами.
Стаття 5. Діяльність з вирішення екологічних проблем громади
5.1. Діяльність з вирішення екологічних питань громади реалізується за допомогою складання спеціальних програм екологічного розвитку, розробки екологічних розділів у програмах соціально-економічного розвитку територіальної громади, виділення бюджетного фінансування екологічних проблем, вироблення санкцій до порушників екологічних норм, розробки і реалізації екологічних проектів.
5.2. Сільська рада не рідше одного разу на рік розглядає на своїх засіданнях питання щодо екологічної ситуації та контролю за ходом виконання запланованих заходів з її поліпшення.
Стаття 6. Забезпечення громадського порядку та громадської безпеки
6.1. Органи місцевого самоврядування, в межах наданих їм законодавством повноважень, розробляють та впроваджують заходи з охорони громадського порядку та громадської безпеки з таких основних напрямів:
- запобігання вчиненню злочинів та правопорушень шляхом здійснення правоохоронними органами регулярних профілактичних заходів на території громади;
- запобігання підлітковій злочинності;
- врегулювання виконавчим комітетом сільської ради питань щодо проведення зборів, спортивних, видовищних та інших масових заходів;
- здійснення контролю за забезпеченням громадського порядку під час проведення масових заходів;
- налагодження системи постійно діючого взаємозв'язку та обміну інформацією з відповідних питань між виконавчим органом сільської ради, членами територіальної громади та правоохоронними органами.
Стаття 7. Підтримка благодійництва, меценатства та спонсорства
7.1. Територіальна громада та органи місцевого самоврядування, виходячи з історичних традицій та сучасного позитивного досвіду, схвалюють та підтримують благодійництво, меценатство та спонсорство.
7.2. Під благодійництвом, меценатством та спонсорством слід розуміти:
- благодійництво – добровільна безкорислива пожертва фізичних та юридичних осіб у поданні набувачам матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги;
- меценатство – добровільна безкорислива діяльність фізичних осіб у матеріальній, фінансовій та іншій підтримці набувачів благодійної допомоги;
- спонсорство – добровільна безприбуткова участь фізичних та юридичних осіб у матеріальній підтримці благодійної діяльності з метою популяризації винятково свого імені, торгової марки, назви.
7.3. Підтримка благодійництва, меценатства та спонсорства органами місцевого самоврядування здійснюється відповідно до законодавства України та цього Статуту:
- доведення фактів цієї діяльності до жителів села через інформаційні стенди; популяризація діяльності благодійників та меценатів серед населення села;
- заохочення шляхом зниженням ставок місцевих податків.
РОЗДІЛ VІІІ
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Даний Статут обговорюється та приймається на загальних зборах сіл Карпівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області.
2. Статут виданий у двох ідентичних примірниках, кожний із правом оригіналу: один з яких зберігається в сільській раді, один – в органі, що здійснив його реєстрацію.
3. З метою ефективної взаємодії з органом місцевого самоврядування Статут подається на затвердження на пленарному засіданні сільською радою більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
4. Статут є постійно діючим актом і не підлягає перезатвердженню новообраним складом сільської ради.
5. Статут набуває чинності з дня його державної реєстрації в органі державної реєстрації.
6. Зміни та доповнення до даного статуту вносяться в порядку, передбаченому для прийняття статуту.
7. Контроль за виконанням Статуту здійснюють сільська рада, сільський голова, інші органи та особи в порядку, передбаченому Статутом та чинним законодавством України.