Бетонні майданчики для сміття на території Карпівської громади
опубліковано 05 червня 2020 року о 14:30

Утворення та стихійне виникнення сміттєзвалищ твердих побутових відходів без будівництва та облаштування спеціальних полігонів є незаконним та небезпечним. Такі дії унеможливлюють забезпечення санітарного, епідемічного благополуччя населення та екологічної безпеки навколишнього природного середовища, бо вони є джерелом забруднення атмосфери, підземних вод, земель нафтопродуктами чи побутовими відходами.

Карпівська сільська рада веде постійний контроль за ліквідацією несанкціонованих, неконтрольованих стихійних сміттєзвалищ та вже не перший рік розглядає можливі варіанти припинення негативного і руйнівного впливу на довкілля. 

Органом місцевого самоврядування було визначено декілька підходів до вирішення цієї проблеми: 

  • Зобов’язати жителів громади встановити сміттєві баки біля землеволодінь та покласти на них відповідальність за їх вивезення. Тобто власник ділянки, що встановив контейнер для збору сміття має за свої кошти оплачувати послуги з проведення заходів щодо благоустрою та підтримання суспільного простору в належному стані.
  • Розмістити бетонні майданчики для складання сміття насипом у спеціально відведених місцях та покласти обов’язки за утримання їх в належного стані на Карпівську сільську раду за рахунок коштів місцевого бюджету.   

З метою мінімізувати вплив на фінансове благополуччя жителів нашої  громади, Карпівська сільська рада надала перевагу другому варіанту, що передбачав будівництво бетонних майданчиків. Наразі на території нашої ОТГ є 8 споруджених майданчиків для складання сміття в селах: Карпівка (4 шт.), Цвіткове (1 шт.), Розівка (2 шт.) та Тихий Став (1 шт.). Такі об’єкти планується розмістити у всіх населених пунктах нашої громади. Ці майданчики ще не введені в експлуатацію, так як не стоять на балансі Карпівської сільської ради, але коли це станеться, то вони будуть функціонувати повноцінно, як і передбачалось. Зараз офіційно ми не маємо повноважень для здійснення заходів щодо благоустрою на вищеперерахованих бетонних майданчиках. Облаштовані зони не були заплановані для встановлення сміттєвих баків, та як для їх прибирання необхідна спеціальна техніка (сміттєвози), а лише для складання сміття насипом. Сміттєві майданчики призначені для збирання твердих побутових відходів. Хочемо звернутись до жителів нашої громади з проханням не викидати гілки дерев та кущів, бо їх неможливо прибрати навантажувачем. Використовуйте гілки для пічного опалення, вивозьте на великі сміттєзвалища або рубайте гілля та складайте в щільні мішки для сміття (так їх зручно буде прибирати).

Метою цього проекту було створення сприятливих умов для життєдіяльності громади та вирішення питання у сфері благоустрою у відповідності з діючими правилами та санітарними нормами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux